Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Festival Cirkulum: Velký divácký úspěch

Publikováno: 20.6.2022

Veškerá vnitřní představení zcela vyprodaná. Takový divácký zájem zaznamenali pořadatelé Mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla Cirkulum. Festival se konal letos vůbec poprvé na Slezskoostravském hradě, a to od 8. do 12. června. Předchozích pět ročníků mohli diváci zhlédnout v Porubě.

 

Je nám na hradě dobře

Areál na zelené louce před hradem umožnil návštěvníkům sledovat program z piknikové deky nebo nechat své ratolesti volně se pohybovat v areálu.

„Je nám na hradě dobře. Divák, který chce navštívit Cirkulum, si ho najde. Diváků, kteří „jdou zrovna kolem“, budeme mít dost, ať už budeme kdekoli. Pro nás je opravdu důležitější nabízet lidem stále víc a myslím, že letošní ročník je důkazem, že se nám to daří,“ uvádí Václav Pokorný, ředitel festivalu.

Pořadatelé se museli během festivalu vypořádat hned s několika překážkami. Počasí znepříjemnilo stavbu a přípravy festivalového areálu. Nakonec ale vysvitlo slunce a nabídlo divákům pravou festivalovou atmosféru. Také koncept scény Hrad byl úplně nový.

 

Důležitá je kvalita

„Museli jsme vyzkoušet, jak bude scéna s diváky fungovat. Něco bylo v pořádku, něco budeme muset do příštích let přehodnotit a upravit,“ uvádí Václav Pokorný. Změna místa konání festivalu Cirkulum z Poruby na Slezskou s sebou nesla také dotazy ohledně návštěvnosti festivalu.

„Návštěvníky nepočítáme a sami se sebou nesoutěžíme. Pro nás je důležitá kvalita, kvantita nás nezajímala nikdy. Zásadní pro nás je, že diváci byli spokojení a pomohl tomu extrémně nabitý program,“ komentuje dotaz ohledně návštěvnosti festivalu v souvislosti se změnou místa konání ředitel Pokorný.

 

Osm desítek vystoupení

Během pěti festivalových dní mohli diváci zhlédnout na osm desítek vystoupení předních světových i českých umělců.  Nemůžu uvěřit, že už je po všem, bylo to velice emotivních pět dní a zažili jsme několik neuvěřitelných okamžiků, ze kterých teď budeme těžit nejen energii, ale také inspiraci pro další ročník,“ komentoval Václav Pokorný posední vystoupení letošního ročníku.

Festival Cirkulum: Velký divácký úspěchFestival Cirkulum: Velký divácký úspěchFestival Cirkulum: Velký divácký úspěchFestival Cirkulum: Velký divácký úspěchFestival Cirkulum: Velký divácký úspěch


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO