Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Festival v ulicích. Art & Life

Publikováno: 16.6.2022

Centrum ostravské Poruby ovládne od 24. do 26. června rozsáhlý a žánrově pestrý Festival v ulicích s podtitulem Art & Life. Návštěvníci mohou přijít na všechny programy zdarma.

 

Umělci z celého světa

Na festival nejen pouličního umění, který do loňského roku probíhal v centru Ostravy, přijedou hudebníci, akrobaté a pouliční performeři z celého světa - z Argentiny, Austrálie, České republiky, Konga, Filipín, Francie, Itálie, Japonska, Kanady, Německa, Senegalu a Španělska.

Návštěvníci uvidí například obří loutky, kreativní lunapark, Propan Punk Fire Show, středověkou akrobatickou show, mýtické masky, Legendu o Světle, Robot Street show, bubeníky, dechový orchestr, pouliční hudební umělce, divadla pro děti nebo se budou moci zúčastnit různých workshopů.

Součástí Festivalu v ulicích se stane i vinný, čajový a dýmařský festival, design zóna, Sdílko - market řemesel, Africká zóna, food zóna, zábavné partnerské zóny, interaktivní program neziskových organizací, spolků a vysokých škol.

 

Na Hlavní třídě i přilehlých dvorcích

Festival v ulicích začne v pátek 24. června v 18 hodin, v sobotu a v neděli pak bude program probíhat vždy od 11 hodin. Vstup na festival a veškerý program, který je určený široké veřejnosti včetně rodin s dětmi, je zdarma. Festival v ulicích pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Festival v ulicích s podtitulem Art & Life proběhne v části Hlavní třídy od kruhového objezdu po ulici 17. listopadu a na některých přilehlých dvorcích. „Naskytla se nám mimořádná příležitost objevit pro festival nová a příhodnější místa a tím ho posunout zase o kus dále. Poruba nám nabízí zcela nové příležitosti a věřím, že letošní festival bude i díky atmosféře, kterou Hlavní třída má, zcela výjimečný. Jsem ráda, že jsme našli s vedením Poruby společnou řeč a těším se na výsledek naší společné práce,“ vysvětluje přesun do Poruby ředitelka festivalu Petra Hradilová.

Bohatý kulturní program bude probíhat na deseti scénách téměř po celé délce Hlavní třídy a vypukne v páteční podvečer s kapelou Nedivoč. „Další festivalové koncerty návštěvníky letos přenesou na slunné pláže Kanárských ostrovů,” láká Petra Hradilová. V rámci programu totiž vystoupí pětice španělských kapel Hirahi Afonso, Alba Gil, Pablo Queu, Olga Cerpa & Mestisay a Lemes, Infante & Colina trío. Se skleničkou vína z přilehlého Vinného festivalu se jedná o dokonalou kombinaci na červnové víkendové odpoledne. World music dalších kontinentů předvede kanadský instrumentalista Aysanabee a o velkolepý energií nabitý závěr nedělního programu se postará australské kytarové duo Opal Ocean

 

Představí se i místní hudebníci

Kromě hudby z celého světa se zde představí také místní hudebníci jako například dechový orchestr VŠB - TUO s programem Ostrava POPS nebo vítězové největší hudební soutěže kapel Skutečná liga. Nároží u Dukly rozezní a možná i roztančí lokální hudební buskeři Niké Vopálecká, Ty kráso, VLNA, Biograph a mnoho dalších.

Během celého víkendu si přijdou na své také milovníci divadla. Novocirkusoví Žongléros Ansámbl vezmou malé i velké do pohádkového světa během představení Hvězdář a Legenda o Světle. Francouzská skupina Entr’Act v úchvatných mýtických kostýmech promění porubské ulice v krajinu fantazie a předvede středověkou akrobatickou show s dobovým koncertem. Nebude chybět ani oblíbená Propan Punk fire-show - velkolepý závěr sobotního dne s dechberoucí akrobacií na obřích kolech. Nedělní odpoledne bude patřit tradičním obřím loutkám s divadelním putováním světem zvířat, během kterého se spolu s loutkami stanou návštěvníci nezbytnou součástí této Bajky.

 

Senegalské tance i chodci na chůdách

K umění v ulicích neodmyslitelně patří tzv. busking - pouliční umělci všech žánrů. „Proto jsme do Ostravy pozvali ty nejlepší buskery z Evropy, Kanady, Japonska, Argentiny či Austrálie, aby vám předvedli své pouliční hudební, žonglérské, akrobatické i kouzelnické kousky,” říká Petra Hradilová. Ulice oživí také senegalské tance a několik průvodů, například v sobotu průvod žonglérů a chodců na chůdách zahájí program denního lunaparku MansterVille.

Víkendový program nabídne bohaté vyžití samozřejmě také pro děti. Kromě divadelních pohádek, soutěží, workshopů v křeččích kolech a sobotního dětského jarmarku, ovládne celý kruhový objezd již zmíněný dětský lunapark MansterVille plný iluzí a atrakcí. V Africké zóně pak budou moci rodiče i děti přiložit ruku k dílu a podílet se s Robot Guyem z Konga na společné výrobě robota.

 Během celého víkendu bude pro příchozí připravena Africká zóna s tradičními pokrmy, trhy, řemesly i uměním, Design zóna plná originálních výrobků českých tvůrců, oblíbené Sdílko, které představí tradiční česká řemesla či Dýmkařský a čajový festival - ideální místo pro chvíli odpočinku během nabitého programu. Energii budete moci doplnit také ve Food zóně plné festivalových dobrot, na Vinném festivalu či v Chill-out zónách.

 

Program a více informací na: www.artandlifeostrava.cz

Bubble On CircusFestival v ulicích. Art & LifePropan Punk Fire ShowMimo HuenchulafFestival v ulicích. Art & LifeOrchestr VŠB-TUO


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO