Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Beats for Love se vrací do Dolních Vítkovic

Publikováno: 14.6.2022

Festival Beats for Love se uskuteční od 1. do 4. července v industriálním areálu Dolní Vítkovice. Jde o největší středoevropský festival elektronické hudby a spolu s Colours of Ostrava patří vůbec k největším hudebním festivalům v zemi.

„Věřím, že festival Beats for Love bude pecka, že lidé přijdou ve velkém a že si ho užijí,“ říká o připravovaném festivalu primátor města Ostravy Tomáš Macura. Město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem jsou tradičními podporovateli festivalu.

 

Největší světový DJ

Organizátoři letos do dolnovítkovického areálu přivezou dle svých slov nejlepšího DJ planety, což je DJ Armin Van Buuren. Jeho hity pravidelně vévodí prvním příčkám světových hudebních žebříčků. Na programu je také dalších více než 400 jmen mezinárodní taneční komunity.

Na posledním ročníku Beats for Love se během čtyř dnů vystřídalo 150 tisíc lidí. Kapacita areálu je 50 tisíc. Podle pořadatelů vstupenky rychle mizí, obdobně jako místa ve speciálním kempu, nazvaném Love Camp, který vyroste na Hlubinské ulici naproti areálu.

 

Hosté ze Švédska i z Brazílie

Umělci budou vystupovat na celkem 13 pódiích, přičemž zásadní hity zazní na obří Love stagei. Hlavní pódium festivalu o velikosti více než 1600 čtverečních metrů slibuje návštěvníkům audiovizuální zážitek ve formě laserových, světelných, ohňových a zvukových efektů, které mají dokonale podtrhnou jednotlivá hudební vystoupení.

Festival podle pořadatelů dostal Ostravu na světovou mapu nejen díky zahraničním interpretům a performerům, ale také svým hostům. „Vstupenky si pravidelně kupují i posluchači z okolních států, ale letos třeba také ze Švédska, Izraele nebo Brazílie. Zajímavostí také je, že už druhý plnohodnotný ročník po sobě jsme prodali více vstupenek v Praze než v Ostravě," usmívá se Kamil Rudolf, ředitel festivalu Beats for Love.

Oblíbenost ostravské taneční akce dokládají i čísla. Za dobu své existence festivalové brány přivítaly více než 320 000 unikátních návštěvníků a 2300 umělců z celého světa, kteří společně protančili přes 300 hodin.

 

Pomoc lidem z kraje

Festival Beats for Love je známý také pro svůj mimohudební přesah. V průběhu uplynulých ročníků se návštěvníkům ve spolupráci s pořadateli podařilo vybrat vyšší stovky tisíc na charitativní aktivity.

„Letos budeme pomáhat třem mladým lidem z Moravskoslezského kraje, kteří prodělali dětskou mozkovou obrnu. Finanční a materiální pomoc má za cíl podpořit je v léčbě a rozvojových aktivitách a alespoň trošku jim i jejím rodinám pomoci žít kvalitnější život,“ uvádí Kamil Rudolf.

 

Jak mixovat hudbu?

Na návštěvníky čekají také různá ne zcela hudební zpestření – mohou se učit, jak mixovat hudbu a co všechno musí DJ ovládat. Stánky na zdravotní prevenci se pak zaměří především na osvětu v pohlavně přenosných nemocech.

Součástí doprovodného programu budou například workshopy a exhibice amerického fotbalu od hráčů ze Steelers Ostrava, exhibice adrenalinového sportu Parkour, taneční workshopy a exhibice taneční skupiny DancePoint nebo jóga workshopy. Fashion zóna nabídne párty make-up, vlasový styling, masáže nebo tetování hennou.

 

Více na: www.b4l.cz

 

Beats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních VítkovicBeats for Love se vrací do Dolních Vítkovic


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO