Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Londýnské legendy i české objevy

Publikováno: 12.6.2022

Klubové koncerty v klubu Dock a především pak velké grand finále na Slezskoostravském hradě, to je 16. ročník festivalu Jazz Open Ostrava.

Jako hlavní headliner letos vystoupí britská acid/funk/soul/jazzová legenda The Brand New Heavies s uhrančivou frontmankou Angelou Ricci. Program ale láká i na Ochepovsky Project nebo zatím méně známá jména. Kromě běžných vstupenek letos navíc fanoušci mohou pořídit také zvýhodněné celofestivalové vstupné.

 

16. června v Docku

Každý rok přivážíme pečlivě vybraný mix žánrů. Práce na dramaturgii probíhají celoročně a procházíme stovky nabídek a nahrávek. Chceme kombinovat náročnější hudbu se zábavou, takže každý si najde to své. Historicky již na festivalu vystoupilo více než 80 souborů a odhadem asi 440 interpretů,“ uvádí zakladatel festivalu jazzman Boris Urbánek.

Ten si letos ke své kapele BBC pozval na pódium saxofonistu Jiřího Haladu a společně zahrají v Docku 16.června. „Jsem velmi rád, že přijal mé pozvání. U nás je spíš neznámý, protože krátce po vojně emigroval do Německa, kde se přiřadil k jazzové špičce. Nedávno se vrátil do ČR a myslím, že teď je na místě představit Jirku jako vynikajícího saxofonistu i domácímu publiku,” doplňuje Boris Urbánek.

 

23. června na hradě

V hlavní festivalový den, ve čtvrtek 23. června na Slezskoostravském hradě, letos vystoupí zahraniční hvězda a k tomu dvě česká jména, kapela TRIPlay a projekt Igora Ochepovského. TRIPlay tvoří velmi mladí, a přesto už zkušení muzikanti fungující i v jiných uskupeních. Instrumentální trio ve složení kytara, klávesy a bicí nabídne originální aranžmá se srozumitelnými melodiemi na hranici jazz rocku.

Podobně originální vystoupení lze očekávat od kritikou i posluchači uznávaného tvůrce Igora Ochepovského, kterého doprovodí kromě stálých spoluhráčů také turecká zpěvačka Ilaey věnující se ve vlastní tvorbě mísení východních zpěvů s elektronikou.

Vyvrcholením pak budou The Brand New Heavies z Londýna. „The Brand New Heavies jsou kultovka. Hrají už od osmdesátých let a v pozměněné sestavě stále aktivně tvoří. Poslední, skvěle šlapající desku vydali v roce 2019 a tu také na hradě představí. Uslyšíte nefalšovaný soul a funky s živou dechovou sekcí. Jeníctičlenný ansámbl jsme se snažili dostat do Ostravy přes dva roky, kvůli pandemii se vše podařilo až letos. Naposledy hráli v ČR před dlouhými 13 lety. Bude to velká show a věřím, že si opět zatančíme", dodává s úsměvem produkční Marcela Kučová.

Londýnské legendy i české objevyLondýnské legendy i české objevyLondýnské legendy i české objevyLondýnské legendy i české objevy


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO