Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Začíná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Publikováno: 19.5.2022

Už za pár dní začíná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Od 29. května do 1. července se v jeho rámci uskuteční tři desítky akcí v Ostravě a na dalších pěti místech severní Moravy a Slezska.

Program festivalu se letos rozšíří i do dvou kaváren v Ostravě a v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku.

 

Sádrový Ježek i Kavárna fara Hukvaldy

V Ostravě bude místem setkávání a kulturního programu kavárna Sádrový Ježek sídlící v Janáčkově ulici. Pod hradem Hukvaldy se budou lidé moci setkávat v Kavárně fara. Nabízený kulturní program bude vždy zdarma.

Letošní ročník mapuje nové trendy a uvádí mladé talenty klasické hudby. Do České republiky přivede poprvé hned několik mezinárodních hudebních es současnosti. Ve světové premiéře pak zazní na objednávku festivalu nová skladba Ireny Szurmanové.

Tradičním partnerem festivalu je samotné město Ostrava. „Festival si za dobu svého trvání oprávněně vydobyl místo na slunci, přičemž o jeho kvalitách netřeba nikoho přesvědčovat. Stejně tak by bylo nošením dříví do lesa, kdybych připomínal, jak moc Leoš Janáček patří k našemu kraji a městu,“ říká o akci primátor Tomáš Macura.

 

Vstupenky rychle mizí

„Hledáme cesty, kterými se klasická hudba v současnosti ubírá. Proto budou letos našimi významnými hosty mimo jiné violoncellista Zlatomir Fung, kytarista Miloš Karadaglić, dirigent Yaroslav Shemet, ale i čeští mladí umělci, jako je například klavírista Marek Kozák nebo dirigent Marek Prášil. Rezidenčním umělcem festivalu je letos neortodoxní představitel současné vrcholné cembalové interpretace Jean Rondeau, který v samostatném programu provede Goldbergovy variace – ikonickou skladbu vrcholného baroka a vedle toho vystoupí se skvělou Záhřebskou filharmonií. Ta bude navíc úplně poprvé hrát pod vedením Tomáše Netopila, prezidenta našeho festivalu,“ uvádí ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek.

Jedním dechem dodává, že vstupenky na jednotlivé koncerty z předprodejů poměrně rychle mizí a zájemci by si měli s jejich koupí pospíšit.

 

Kompletní program:

Kompletní program včetně možnosti rezervace vstupenek je dostupný na www.mhflj.cz/program. Všechny koncerty, doprovodné akce a rodinné aktivity vhodné i pro dětské účastníky jsou viditelně označeny symbolem lišky Bystroušky.

 

Festival v číslech:

Symfonický orchestr Českého rozhlasuTomáš Netopil, foto Martin StrakaZáhřebská filharmonieMarek PrášilZačíná Mezinárodní hudební festival Leoše JanáčkaZačíná Mezinárodní hudební festival Leoše JanáčkaZačíná Mezinárodní hudební festival Leoše JanáčkaZačíná Mezinárodní hudební festival Leoše JanáčkaZačíná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO