Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Nová Komůrka s generálem Šejnou

Publikováno: 3.5.2022

Komorní scéna Aréna má novou studiovou scénu nazvanou Komůrka.  Malý sál pro 50 diváků se nachází se na ulici 28. října číslo 4 v prvním patře. Slavnostní otevření Komůrky se uskuteční v sobotu 7. května premiérou inscenace Zápas o generála.

 

Ta pojednává o generálu Janu Šejnovi zvaném semínkový generál. Velký oblíbenec prezidenta Antonína Novotného kšeftoval s nedostatkovým jetelovým a vojtěškovým semenem, a to mu přineslo onu přezdívku. Na začátku pražského jara v roce 1968 způsobil skandál, když emigroval do USA. Záhy po Šejnově emigraci do USA byl Novotný donucen rezignovat.

„Národní shromáždění dokonce muselo schválit speciální zákon (tzv. ‚lex Šejna'), aby uprchlého poslance zbavilo mandátu. Naopak pro americkou CIA se Šejna stal velmi cenným uprchlíkem díky své podrobné znalosti armádního zákulisí i tajných vojenských dokumentů,“ říká o Šejnově příběhu autor hry Tomáš Vůjtek.  

Kabaretní biografie pro dva Šejny a tři jeho ženy má podtitul Nebyl jsem tak neschopný, jak si mysleli. Režisérem představení je umělecký šéf Komorní scény Aréna Ivan Krejčí. V hlavních rolích dvou generálů Šejnů se představí Marek Cisovský a Vlastimil Burda.

Nová Komůrka s generálem ŠejnouNová Komůrka s generálem Šejnou


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO