Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Muzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského kraje

Publikováno: 29.4.2022

Od května do září bude v různých místech Ostravy instalována rozsáhlá výstava Muzeum jde do ulic Ostravou a v pěti dalších městech v kraji Muzeum jde do ulic Moravskoslezského kraje.

V pátek 29. dubna byla první z výstav slavnostně zahájena na Masarykově náměstí v centru Ostravy. Společné téma obou venkovních výstav je 150. výročí ostravského muzejnictví.

 

150 let jako dobrý důvod

„Obě výstavy jsou oslavou muzejnictví. Seznamují veřejnost s rozsahem činnosti muzea, sbírkami a prezentují odbornost našich kolegů,“ říká ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová. Podle ředitelky Kábrtové je 150 let ostravského muzejnictví dobrým důvodem připomenout poslání muzejnictví a mimořádný význam muzejní činnosti pro společnost.

Na ostravském Masarykově náměstí potrvá výstava Muzeum jde do ulic Ostravou do 14. května. Výstava jde do ulic Moravskoslezským krajem je poprvé vystavena v Českém Těšíně.

 

Elegant: Do sedel

„Naším cílem u ostravské výstavy bylo představit všechny muzejní sbírky, jejich největší klenoty a jednotlivá pracoviště,“ uvádí Jiřina Kábrtová a zmiňuje i další zajímavé části výstavy. K nim patří například historie Ostravského muzea nebo komentované vyjížďky Do sedel – za historií, kulturou a přírodou, které realizuje ve spolupráci s Ostravským muzeem Kulturně sportovní spolek Elegant již třetím rokem.

Výstavu Muzeum jde do ulic Ostravou půjde zhlédnout na 22 panelech, které jsou umístěny na 11 oboustranných nosičích během následující týdnů a měsíců v městských obvodech Moravská Ostrava, Poruba, Svinov, Radvanice a Bartovice, Vítkovice, Hrabová, Mariánské Hory a Slezská Ostrava.

Muzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského krajeMuzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského kraje


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO