Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

ODISka pro prvňáčky zdarma, díky DPO už popáté

Publikováno: 4.4.2022

Ušetřených 130 korun a k tomu úspora času. Dopravní podnik Ostrava (DPO) se i letos rozhodl nabídnout vyřízení ODISky pro prvňáčky zdarma. V rámci kampaně ušetří rodiče celý poplatek za vydání karty a navíc, díky zpřístupněné možnosti požádat o kartu online a vzdálenému ověření rodného listu, ušetří i čas v případné frontě. ODISku bez poplatku za vydání dostanou děti narozené v letech 2015 a 2016. Akce platí od 1. dubna až do 30. září 2022 včetně.

Jednoduše a online. Rodičům stačí zřídit na e-shopu www.dpo.cz/eshop účet pro prvňáčka, vyplnit online formulář, nahrát fotografii a rodný list (foto nebo scan). Po schválení účtu a ověření údajů z rodného listu, které je do druhého dne, stačí kliknutím požádat o ODISku pro prvňáčky zdarma a je hotovo.

„Chceme, aby rodiny s dětmi měly v naši ostravskou MHD důvěru. Kamery ve vozidlech, nové tramvaje s vylepšenými bezpečnostními prvky, nasazování asistentů přepravy pro zvyšování pocitu bezpečí při jízdě. To vše nejen pro ně v současnosti děláme. ODISky pro prvňáčky zdarma jsou dalším naším signálem, že i rodiny s dětmi mají v DPO spolehlivého a laskavého partnera pro přepravu,“ uvádí generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Nová ODISka bude do 14 dní buď doporučeně zaslána na zvolenou adresu, nebo bude čekat k vyzvednutí na jedné z prodejen DPO. V případě, že rodič nenahraje na e-shopu DPO při žádosti rodný list, je nutné předložit jej na prodejně DPO.

V případě potřeby mohou zájemci žádost o ODISku zdarma samozřejmě vyřídit i osobně, přímo v prodejně DPO. V tomto případě výše uvedenými doklady prokáží i věk dítěte, a vyrobenou ODISKu si pak nechají zaslat poštou anebo převezmou na zvolené prodejně. Kompletní podmínky akce najdou zájemci na webu DPO www.dpo.cz/prvniodiska.

Zdroj: DPO

Více na: www.dpo.cz

Zajímavosti na Facebooku: @DPOstrava

ODISka pro prvňáčky zdarma, díky DPO už popáté


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO