Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Galerie Gong. Nový prostor pro umění

Publikováno: 9.3.2022

Nový prostor pro umění a vzdělávání vznikl rozšířením dřívějšího Milan Dobeš Musea ve vítkovické Multifunkční aule Gong. Nově vzniklá galerie nese stejnojmenný název jako prostory, kde se nachází – Gong. Bývalý plynojem letos slaví deset let od svého znovuzrození, kdy byl přebudován na moderní industriální prostory dle návrhu známého českého architekta Josefa Pleskota.

Vznik nové Galerie Gong odstartoval vernisáží 8. března. Nyní jsou v ní čtyři nové výstavy s názvy: Op art, Kinetismus, Bridget Riley a Milan Dobeš a Československá grafika. Tyto výstavy pak doplňuje dříve instalovaná expozice Neuropolis Krištofa Kintery. „Ostrava se proměňuje v epicentrum výtvarného umění,“ uvedl během vernisáže spolukurátor výstavy a galerista Zdeněk Sklenář.

Druhý z kurátorů, podnikatel Jan Světlík, zahájil existenci galerie symbolickými údery kladivem.  „Je tady spousta zajímavých věcí. Například Op art a Kinetismus – to je zcela něco výjimečného,“ uvedl. „Zkuste se ponořit do našeho úžasného prostoru,“ vyzval Světlík přítomné.

V Galerii Gong je tak nyní k vidění klasické i současné umění. Kromě zmiňovaných Krištofa Kintery nebo britské výtvarnice Bridget Riley jsou zde vystavena díla Bohumila Kubišty, Emila Fily, Josefa Čapka, Vladimíra Boudníka, Josefa Váchala nebo Bohuslava Reynka.

Nová galerie má sloužit také jako místo ke vzdělávání. „Z pohledu Dolní oblasti je důležité, že se zde budeme na výtvarné umění dívat pedagogickýma očima. Chceme se snažit vychovávat k lásce k výtvarnému umění mladé lidi,“ řekl o plánech nové galerie ředitel Dolní oblasti Vítkovic Tomáš Šiřina.

Galerie Gong bude na předním místě u vstupu vystavovat vždy jeden obraz, ke kterému budou připojena videa i informační QR kód. Návštěvníci se tak budou moci seznamovat se soukromím a osudy umělců. „Obrazy chceme vyměňovat každý měsíc. Půjde o skutečné lahůdky,“ slíbil Jan Světlík

Galerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro uměníGalerie Gong. Nový prostor pro umění


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO