Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Kapela Nedivoč: Svítá

Publikováno: 14.2.2022

Oblíbená ostravská kapela Nedivoč vydává své druhé album s názvem Svítá. V pátek 25. února ho pokřtí v Domě kultury města Ostravy. Slavnostního křtu se zúčastní i herec a producent vítkovického divadla Mír Albert Čuba a zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

 

Chrám a Sváděná

Koncertní útlum, který provázel během koronavirové krize všechny umělce, využila skupina pěti muzikantů účinkujících pod hravým názvem Nedivoč k natočení nové desky. Na podzim minulého roku své fanoušky navnadili členové kapely dvěma singly – Chrám a Sváděná – a nyní do světa vypouští celé album. Pro jeho vydání si vybrali datum 11. 2. 2022.

Deska Svítá obsahuje devět písní, autorem většiny z nich je frontman kapely Sváťa Tulej. Fanoušci se ale mohou těšit například také na píseň Lovec v pasti na medvědy z pera bývalého bubeníka kapely Jiřího Krhuta, kterou již znají z koncertů a z YouTube kanálu Nedivoč.

Tuto píseň si v roce 2020 vybral také herec Štěpán Kozub pro svůj malý filmařský debut. K Lovci v pasti na medvědy totiž sám napsal, zrežíroval a natočil hudební videoklip.

 

Pestré jako Ostrava

Pod další píseň nazvanou Ještě nespíš se jako producent podepsal Jan Steinsdörfer, klávesák skupiny Chinaski, který v této písni také účinkuje.

Mezi dalšími hudebními hosty na novém albu najdeme například fenomenálního Davida Stypku, Nikose Gregoriadise (kapela Kryšof), Matěje Drabinu a Pavla Sotoniaka (kapela Bandjeez), Rudyho Horvata (Marie Rottrová, Vlasta Redl, Tereza Černochová) nebo Jana Uviru (bývalý klávesák Nedivoč).

Nedivoč je kapela s repertoárem stejně pestrým, jako je její rodná Ostrava. Vznikla v roce 2016 a na svém kontě má zatím dvě alba. Pětici muzikantů tvoří Sváťa Tulej (zpěv), Adam Farana (piano), Vojta Šňupárek (kytara), Janko Smichovič (baskytara) a Jan Krompolc (bicí).

 

Web kapelywww.nedivoc.cz

Videoklip Lovec v pasti na medvědy: https://www.youtube.com/watch?v=91nzP--zxKA

Kapela Nedivoč: SvítáKapela Nedivoč: SvítáKapela Nedivoč: Svítá


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO