Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Geologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurus

Publikováno: 19.1.2022

Sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného Hornicko-geologické fakulty VŠB-TUO byly rozšířeny o významný exponát. Jedná se o téměř 2,5 metrů vysoký a 5 metrů dlouhý model kostry tyranosaura.

Model, který finančně podpořilo Statutární město Ostrava, bude sloužit především pro vzdělávání a výuku studentů a žáků, vystaven ale bude také pro veřejnost. Sestavení kostry Tyranosaura Rexe, která byla dodána v dílčích částech, trvala pracovníkům Geologického pavilonu a Katedry geologického inženýrství přes dvě hodiny. Je vyrobena ze sklolaminátu a pryskyřice jako zdařilá kopie v muzeální kvalitě.

Tyranosaurus Rex žil na konci křídové periody druhohorní éry a vyhynul před 66 miliony lety. Patřil k posledním žijícím druhohorním dinosaurům. Průměrně dosahoval dospělý jedinec délky kolem 12 metrů a hmotnosti přes 6000 kilogramů. Dosud největší objevený exemplář měřil na délku 12,3 metru a vážil zřejmě až 9,5 tuny.

 

Více informací naleznete ZDE.

Geologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurusGeologický pavilon VŠB-TUO nově hlídá tyranosaurus


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO