Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Aleš Hudeček hned ve dvou galeriích

Publikováno: 11.1.2022

Ostravský umělec Aleš Hudeček (*1973) naplňuje hned dvě ostravské galerie současně. První z jeho výstav nazvaná Vypravěčka příběhů začala 10. ledna v Galerii Dole v Klubu Fiducia, druhá, pojmenovaná 370 nm, bude k vidění v Galerii současné malby v Divadle Antonína Dvořáka od 12. ledna.

Aleš Hudeček, který je považován za jednu z nepřehlédnutelných postav současné české malby, je svým životem a tvorbou spojován s Ostravou, přestože pochází z Uherského Hradiště, kde také mezi lety 1987 až 1991 studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v oboru užitá a dekorativní malba v architektuře a propagaci.

Rozhodující vliv na jeho práci mělo studium v Ostravě na Katedře výtvarné tvorby v malířském ateliéru Daniela Balabána v devadesátých letech minulého století. Po jejím absolvování se Hudeček v Ostravě usadil již nastálo a v současnosti vyučuje malbu na Střední umělecké škole v Ostravě.

„To, co Aleš Hudeček na svých akvarelech opatrně a jakoby se zatajeným dechem zachycuje, je svět, v němž zbaveni či postupně se zbavující nánosů daných rolemi, které hrajeme, sociálním statusem, který zastáváme, způsobem, kterým se jevíme, jsme nebo se teprve stáváme zcela sami sebou,“ napsal o Hudečkově díle kurátor obou výstav Martin Mikolášek.

Na obou výstavách Aleš Hudeček představuje svoji poslední tvorbu.

Výstava v Galerii Dole potrvá do 25. února 2022, výstava v Galerii současné malby v Divadle Antonína Dvořáka do 4. března 2022.

Aleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriíchAleš Hudeček hned ve dvou galeriích


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO