Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Dětský svět v Dolních Vítkovicích v novém

Publikováno: 6.1.2022

Děti, které od 6. ledna přicházejí do Dětského světa ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích, si mohou vyzkoušet novou pestrou škálu oborů lidské činnosti.

U pískoviště se děti vžívají do role archeologů a objevují fosilie, v autoservisu nacházejí auta i plničku, na farmě na ně čeká reálný zahradní traktor, na nových stromech potěší houpačka nebo skluzavka.

„Ve finále máme skoro dvě desítky různých stanovišť - od cukrárny až po operační sál. Na ploše 900 čtverečních metrů si návštěvníci mohou vyzkoušet bezpočet profesí a každý den si hrát s něčím jiným,“ říká ředitelka Světa techniky Kateřina Bonito.

 

Baví se i dospěláci

Dětský svět je hned v přízemí Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích a je určený nejmenším návštěvníkům od dvou let a předškolákům. Bavit ale má i dospěláky, kteří si sem s dětmi chodí hrát. Expozice původně vznikla v roce 2014, stejně jako Velký svět techniky. Nyní se ale Dětský svět během několika měsíců zřetelně proměnil.

„Celý koncept sází na zvídavost malých návštěvníků. Vyzkoušet si autíčka nebo otestovat zvyklosti zvířátek na farmě je lákavé. Nejrůznější vtipné exponáty a efekty podle našich zkušeností i podle postřehů našich návštěvníků zaujmou děti i dospělé. Cílem je, aby si hráli spolu a trávili hezký společný čas,“ shrnuje proměnu za realizační tým Dětského světa Jakub Švrček.

 

Obchod, operační sál i hudební studio

Architekti si s mega hernou pro děti opravdu vyhráli. Mimo jiné navrhli lékařskou ambulanci s obřím chrupem a zbrusu novým operačním sálem. Do obchodu přidali moderní pokladnu se čtečkou platebních karet. V hudebním studiu je mixážní pult a podobně. K poučení i zasmání je bezpochyby „hovínkový testr“ na farmě. Doslova hravě naučí návštěvníky, že ne každé zvířátko vyměšuje stejně.

 

Dětský svět ve Velkém světě techniky je otevřený denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné za osobu je 70 korun, lze si pořídit i výhodnější rodinné vstupenky. Dítě do dvou let má vstup zdarma.

Dětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novémDětský svět v Dolních Vítkovicích v novém


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO