Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Colours of Ostrava 2022 přidávají umělce

Publikováno: 20.12.2021

Program mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava 2022 se vedle již potvrzených hlavních hvězd The Killers, Twenty One Pilots, Martina Garrixe či LP rozrůstá o další zvučná zahraniční jména.

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké post-grungeové scény Modest Mouse a svoji účast znovupotvrdil senegalský zpěvák Youssou N´Dour. Návštěvníci festivalu také uvidí, proč je mladá irská kapela Inhaler považována za jedno z nejnadějnějších jmen současné indie-rockové scény. Vedle nich do programu příštího ročníku přibyly další formace z Afriky: egyptští Mazaher, jeden z posledních souborů praktikující starobylý léčivý tranzovní rituál zar, a konžský afropunkový zpěvák a raper Lova Lova.

Elektroniku se španělskou asturijskou tradicí a queer tématikou spojí Rodrigo Cuevas a jemnou meditativní hudbu přivezou na Colours of Ostrava švédsko-britští Hang Massive.   

„Colours of Ostrava dle své tradice nabídne příští rok reprezentativní výběr africké hudby v nejrůznějších podobách - od té tradiční až po žhavou současnost. Zároveň jsem ráda, že se vedle The Killers dostane velkou měrou díky nově potvrzeným jménům Modest Mouse a Inhaler na indie-rock,” uvádí ředitelka festivalu Zlata Holušová.

 

Africký umělec století

Dějiny moderní africké hudby stojí s letos dvaašedesátiletým Youssou N´Dourem. To on – snad nejvíc ze všech umělců – k ní přitáhl pozornost západních posluchačů. Zboural spoustu přežívajících předsudků a demonstroval její neomezené možnosti. „U jeho úchvatného hlasu se nikdy nespletete, vždycky poznáte, že je to on. S nedostižnou kapelou Le Super Étoile de Dakar za zády, se kterou dokáže odehrát nezapomenutelně energické koncerty,” doplňuje dramaturg Jiří Moravčík.

Youssou N´Dour složil víc než pět set skladeb, natočil nespočet přelomových alb, získal cenu Grammy a mnoho dalších, byl vyhlášen africkým umělcem století a je držitelem čestného doktorátu na Yale University. Na Colours představí nové, dlouho očekávné album Mbalax, které na sebe hned po vydání strhlo velkou pozornost, protože styl mbalax, který Youssou N´Dour kdysi pomáhal vytvořit, představuje v jeho nejsyrovější podobě.

 

Ikona indie rocku poprvé v ČR 

Američtí Modest Mouse, kultovní ikona indie rocku, vystoupí v Ostravě poprvé v České republice. Jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké post-grungeové scény se v minulosti dotkla vrcholů mainstreamové slávy, ohromila skladbou Float On, získala nominaci na Grammy a přitáhla k sobě armádu věrných fanoušků po celém světě. Nikdy nikam ale nespěchala a v uplynulých třiceti letech vydala pouze šest alb. A teď sedmé - The Golden Casket.

 

Inhaler se stávají stále zářivější hvězdou irského indie rocku. Čtyři mladíci z Dublinu – zpěvák a kytarista Elijah Hewson, baskytarista Robert Keating, kytarista Josh Jenkinson a bubeník Ryan McMahon – nejprve zaujali singly s melodickými refrény, pak se s debutovým albem It Won’t Always Be Like This jako první irská kapela po dlouhé době dostali na vrchol britského žebříčku.

 

Od 13. do 16. července

19. ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. K již potvrzeným zahraničním jménům patří The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Kings of Convenience, Wardruna, Princess Nokia, Meduza, Sleaford Mods, Hiromi a řada dalších.

 

Vedle zahraničních i domácích kapel nabídne festival tradičně na mnoha pódiích bohatý doprovodný program - mezinárodní fórum Meltingpot, divadla, workshopy, filmy či výtvarné instalace.

 

Více informací na colours.cz

 

Modest Mouse - We Are Between: https://www.youtube.com/watch?v=FYI9cVpReJo

Inhaler - My Honest Face: https://www.youtube.com/watch?v=CDU4-MOFb0Y

Youssou Ndour - BIRIMA: https://www.youtube.com/watch?v=aKoCTmlNsGM

Colours of Ostrava 2022 přidávají umělceColours of Ostrava 2022 přidávají umělceColours of Ostrava 2022 přidávají umělceColours of Ostrava 2022 přidávají umělce


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO