Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Boris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří Krhut

Publikováno: 13.12.2021

Původní muzikál skladatele Borise Urbánka, libretisty a režiséra Vojtěcha Štěpánka a textaře Jiřího Krhuta Harpagon je lakomec? míří konečně k premiéře v Divadle Jiřího Myrona.

Spektakulární komedii v montypythonovském duchu na motivy Molièrova Lakomce nabídne muzikálový soubor publiku od 16. prosince.

 

Třetí Urbánkův muzikál

„Roční odklad premiéry před diváky kvůli lockdownu nám umožnil dílo vypulírovat, lehce pozměnit některé scény, škrtat a dopisovat tak, abychom publiku mohli představit tu nejlepší verzi,“ těší se Vojtěch Štěpánek, libretista, režisér a zároveň šéf činohry NDM.

Štěpánek ponechal základní příběh, ale více rozehrál některé postavy a v závěru uvidí diváci také plejádu postav z dalších Molièrových her. Hudbu složil ostravský skladatel Boris Urbánek; diváci NDM znají jeho dva předchozí muzikály – Mrazíka (2011) a Romeo a Julie, poselství lásky (2017) podle Shakespearovy nejslavnější tragédie.

Autorem textů k písním, které jsou přesně zasazeny do děje a posouvají jej, je ostravský textař a bavič Jiří Krhut. Pro šéfa činohry NDM Vojtěcha Štěpánka i textaře Jiřího Krhuta je Harpagon první prací na velkém muzikálu. Hudební nastudování má na starost Marek Prášil.

 

Opravdová crazy podívaná

Diváci se podle autorů mohou těšit na opravdu crazy podívanou. „Jako autor hudby jsem měl největší radost z toho, že jsem nebyl poprvé v životě při práci na dramatickém díle vůbec svázán žádnou stylovou nebo ideovou myšlenkou. Hned na začátku jsme si řekli, že co nás napadne (ať je to sebevětší ptákovina), tak to tam dáme. Především to prostě musí lidi bavit a my se při psaní bavili dost! Teď jen doufat, že se budou bavit i diváci,“ říká Boris Urbánek.

Titulní role lakomce Harpagona byla od počátku určena Liboru Olmovi. V dalších rolích se představí Markéta Schimmerová Procházková / Martina Vlčková/ Andrea Gabrišová (dcera Eliška), Radek Melša / Adam Živnůstka (syn Kleant), Tomáš Novotný /Tomáš Savka (Valér), zpěvačka Dasha / Michaela Horká (dohazovačka Frozina), Patricia Janečková / Michaela Danielová (Marianna) a další.

Boris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří KrhutBoris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří KrhutBoris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří KrhutBoris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří KrhutBoris Urbánek, Vojtěch Štěpánek, Jiří Krhut


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO