Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Výstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old Mountain

Publikováno: 3.12.2021

Díla sochaře Ondřeje Filípka a malíře Jana Uličného jsou od 2. prosince k vidění ve Výstavní síni Sokolská 26. Výstava dostala název Návrat do Old Mountain a potrvá do 28. ledna 2022.

Kvůli epidemiologické situaci dorazil na ostravskou vernisáž pouze sochař Ondřej Filípek. „Moc si vážím možnosti vystavovat v Ostravě. Sám pocházím z Rožnova pod Radhoštěm a k Ostravě mám blízko,“ svěřil se. Díla tohoto nadějného sochaře, který ve svých 28 letech patří k nejvýznamnějším postavám své sochařské generace, mohou vidět lidé v Ostravě vůbec poprvé.

Autor studoval Ateliér sochařství u Jaroslava Róny a Lukáše Rittsteina na pražské Akademii výtvarných umění. Svou diplomovou práci dokončoval v Ateliéru figurálního sochařství a medailí pod vedením Vojtěcha Míči. V současné době pracuje ve svém ateliéru v Praze na Vinohradech a působí jako bubeník v punkových kapelách. 

Jan Uličný /1989/ studoval kresbu na Akademii výtvarných umění u Jiřího Petrboka. Je označován jako výrazný a osobitý talent, spolu s Ondřejem Filípkem vystupují na punkových pódiích.

„Díla kamarádů a spoluhráčů z kapely, Ondřeje Filípka a Jana Uličného, se filozoficky potkávají,“ říká o společné ostravské výstavě její kurátor Jan Kudrna. Přiznává, že výstava není jednoduchým tématem do předvánočního času, ale na druhé straně je rád, že může tyto zajímavé autory ve Výstavní síni Sokolská 26 prezentovat.

Výstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old MountainVýstavní síň Sokolská 26: Návrat do Old Mountain


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO