Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Jiří Kuděla v Galerii Dolu Michal

Publikováno: 25.11.2021

Ostravský výtvarník a pedagog Jiří Kuděla (*1976) vystavuje svá díla v Galerii Dolu Michal v Michálkovicích. Výstava byla zahájena 24. listopadu, skončí 19. ledna 2022. Výstavu autor nazval jednoduše: V rámci.

„Kuděla je malíř patřící již mezi střední generaci. Neohledává hranice tohoto klasického média, ale naplňuje jeho limity osobitým pojetím. Maluje figury, portréty, interiéry i abstraktní formy. Je uhranut bohatstvím tvarů, jejich strukturou a barvou. Svou fascinaci beze zbytku ve svých obrazech uplatňuje a rozvíjí. Jeho postavy nebo portréty nejsou popisným realismem, ale jsou malovány se zřejmým požitkem – divoké tvary, bohaté textury, dynamické proměny, neobvyklé povrchy, náhlé metamorfózy, ale i tajemství a napětí,“ řekl o Kudělově práci kurátor výstavy a proděkan Ostravské univerzity Tomáš Koudela.

 

O autorovi:

Jiří Kuděla v letech 1995–2002 studoval u prof. Jiřího Načeradského na FaVU VUT v Brně, v roce 2000 si svá studia rozšířil ve Španělsku na Facultad de Bellas Artes, Castilla la Mancha, Cuenca. Studia dovršil v roce 2017 doktorátem na ASP Wroclaw v Polsku (prof. Pawel Jarodzki). V současné době působí na Katedře malby Fakulty umění Ostravské univerzity. Autor žije a tvoří v Ostravě.

Jiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu MichalJiří Kuděla v Galerii Dolu Michal


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO