Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

V hlavní roli maskot lachtan Serafín

Publikováno: 23.11.2021

Galerie výtvarného umění v Ostravě otevřela v úterý 23. listopadu výstavu Brčko na drátě určenou dětem a jejich doprovodu. Interaktivní výstava seznamuje hravou formou s patnácti uměleckými díly ze sbírky GVUO a pobízí k rozvíjení kreativity přímo v prostoru galerie. V ostravském Domě umění ji bude možno navštívit až do 27. února příštího roku.   


Děti si mohou hrát, kreslit, lepit…

Výstava představuje výběr patnácti uměleckých děl ze sbírek GVUO z oblasti kresby, malby, grafiky, fotografie a prostorové tvorby, které se staly inspirací k tvůrčím tipům lachtana Serafína, jež GVUO zveřejňovala online v období pandemie. Součástí výstavy jsou interaktivní zóny, v nichž si děti mohou hrát, kreslit, lepit, stříhat a spolu s rodiči popustit uzdu své fantazii.

„Brčko na drátě je název jednoho z tvůrčích tipů lachtana Serafína, které jsme připravovaly hlavně v době, kdy byly galerie kvůli pandemii uzavřeny. Vzniklo tak šedesát tipů na tvoření pro děti, které kolegyně Hedvika Dalecká oživila ilustracemi lachtana Serafína, jenž má svůj předobraz v plastice sochaře Jana Laudy,“ vysvětluje Jana Sedláková, lektorka GVUO. „Jméno Serafín mu vybraly děti, které navštěvují naše edukační programy. Líbilo se nám a ze Serafína se stal symbol našeho lektorského oddělení pro děti,“ doplňuje Dalecká.

Ve výstavě se návštěvníci setkají nejen se zmiňovanou plastikou, ale také s ilustracemi lachtana Serafína na zdech výstavního sálu, na tvůrčích tipech, na samolepkách, tetovačkách i v podobě plyšového zvířete, které je na prodej na pokladně Domu umění.

 

Tvořivé úkoly doma  

„Pokud nemůžete galerii navštívit osobně, tvořivé úkoly si můžete stáhnout na webových stránkách GVUO a vypracovat je s dětmi doma. Nezapomeňte své výtvory vyfotit a poslat je na e-mailovou adresu sedlakova@gvuo.cz, nebo je zveřejněte na sociálních sítích pod heslem #gvuodoma. Uděláme z nich virtuální výstavu,“ vyzývá lektorka GVUO Hedvika Dalecká. 

 

Galerie v kostce

GVUO v říjnu vydala interaktivního průvodce galerií pro rodiny s dětmi od 5 let s názvem Galerie v kostce. Jedná se o ilustrovanou publikaci plnou informací o výtvarném umění, zajímavostí ze zákulisí GVUO a tvůrčích úkolů. K zakoupení je na pokladně Domu umění a na e-shopu galerie.

Dům umění, GVUO je otevřen úterý až neděle 10 až 18 hodin. Vstupné na výstavu činí 40 korun plné a 20 korun zlevněné. V ceně vstupenky je tetovačka pro děti zdarma. V neděli a pro seniory vstup volný.

V hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan SerafínV hlavní roli maskot lachtan Serafín


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO