Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Fotografická galerie Fiducia: Petr Sikula

Publikováno: 19.11.2021

Ostravský fotograf Petr Sikula (*1941), který bývá označován za průkopníka ekologické fotografie, vystavuje svá díla ve Fotografické galerii Fiducia. Výstava má název Krajina Ostrava, byla zahájena 18. listopadu a potrvá do 14. prosince.

 

Ostravský Stavoprojekt

Petr Sikula  se v Ostravě v průběhu sedmdesátých let vypracoval v elitního fotografa krajiny a architektury, nejprve jako podnikový fotograf ostravského Stavoprojektu. Od roku 1978, kdy získal vytouženou svazovou registraci, se osamostatnil do tehdy lukrativního svobodného povolání. Mezinárodní uznání mu přinesla první cena na veletrhu Photokina v Kolíně nad Rýnem v roce 1974.

V průběhu 80. let pořídil řadu dokumentů ze svých exotických cest a od 90. let se soustředil na fotopublikace a kalendáře. Výstava je jubilejním průřezem jeho celoživotním dílem.

 

Tisíce ostravských novostaveb

Kromě oblíbených pokusů s vlastnoručně adaptovanou fotografickou technikou, která mu umožňovala pořizovat panoramatické fotografie na velký formát negativu, se Sikula od roku 1974 zabýval i velkoplošnou fotografickou výzdobou interiérů, povětšinou novostaveb v ostravském regionu.

V průběhu 70. a 80. let také Sikula v rámci svého povolání nasnímal tisíce fotografií ostravských novostaveb a uměleckých děl v architektuře, které dnes představují neocenitelný doklad jedné rozporuplné epochy.

Fotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr SikulaFotografická galerie Fiducia: Petr Sikula


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO