Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Dům umění prodlužuje výstavu Stevena Holla

Publikováno: 16.11.2021

Výstava STEVEN HOLL: Making Architecture | OSTRAVA, která na dvanácti architektonických projektech představuje, jak vzniká architektura, bude v Domě umění prodloužena až do 2. ledna 2022. Výstavní projekt vznikl ve spolupráci Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) se statutárním městem Ostrava, Kabinetem architektury a Janáčkovou filharmonií Ostrava.

 

O ostravském koncertním sálu

„Cením si možnosti prodloužení výstavy o téměř měsíc, navíc v období závěru roku. Lidé se tak mohou seznámit se zcela výjimečnou prací architekta Stevena Holla v době svátečních dnů, které s blízkými tráví. Součástí prezentace je návrh našeho koncertního sálu a související rekonstrukce Domu kultury města Ostravy. Příprava realizace tohoto projektu přitom pokračuje mílovými kroky, aktuálně je dokončován akustický model sálu, který jistě záhy veřejnosti rovněž představíme,“ sdělil Tomáš Macura, primátor města Ostravy, jenž nad výstavou převzal záštitu.

Steven Holl věnoval do sbírky GVUO jako poděkování za uspořádání výstavy tři akvarelové skici, které do galerie dorazily minulý týden. K vidění budou v prostoru výstavy jednoho díla ze sbírky GVUO po celou dobu prodloužení výstavy.

 

Projekce filmového dokumentu

Putovní výstava STEVEN HOLL: Making Architecture | OSTRAVA odhaluje složitý a osobitý proces tvorby amerického architekta Stevena Holla. V rámci jejího evropského turné je původních jedenáct již realizovaných projektů obohaceno o dvanáctý projekt v přípravné fázi, a to koncertní sál v Ostravě.

Cílem výstavy je prezentovat proces jejich vzniku od prvotní myšlenky přes proměny v čase, které jsou zachyceny na akvarelových skicách, modelech, ale i na fotografiích ze stavby.

Součástí výstavy je rovněž projekce filmového dokumentu, který odhaluje mediální ohlasy a autorské komentáře k již realizovaným stavbám. Příkladem Hollovy výjimečné architektonické práce, zastoupené na výstavě, je Veřejná knihovna Hunters Point Community v Queensu, která v centru New Yorku vytváří významný architektonický trojúhelník spolu se stavbami Oscara Niemeyera a Louise Kahna.

Více na www.gvuo.cz a www.koncertnisal.cz

Foto Martin StrakaDům umění prodlužuje výstavu Stevena HollaDům umění prodlužuje výstavu Stevena HollaDům umění prodlužuje výstavu Stevena HollaFoto Roman Polášek


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO