Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL

Aktuality

Originální adaptace slavného filmu Miloše Formana

Publikováno: 9.11.2021

Divadlo Petra Bezruče zve na originální adaptaci slavného filmu Miloše Formana  Lásky jedné plavovlásky. Komedii o prvních láskách, kocovinách a růžových brýlích, které možná spadnou dřív, než si je lidé stačí nasadit, připravil umělecký šéf souboru Jan Holec. Premiéra se koná V Divadle Petra Bezruče v pátek 12. listopadu.

Ústřední pár Andulu a Mildu ztvární mladé posily souboru Barbora Křupková v alternaci s Magdalénou Holcovou a Václav Švarc. Ve hře ovšem fogurují i osvědčené tváře divadla – Norbert Lichý. Kateřina Krejčí nebo Markéta Haroková.

 

Nová adaptace, nové postavy

Legendární snímek Miloše Formana patří k pilířům české nové vlny, jeho fenomenální úspěch korunovala v roce 1967 nominace na Oscara. Příběh naivní Anduly, pracovnice obuvnického závodu, která společně s kamarádkami touží po lásce, tak obletěl svět. Svůj půvab ale neztrácí ani dnes. Tvůrci inscenace použili z filmového zpracování pouze základní dějovou linii.

Dramaturgyně Anna Smrčková s režisérem Janem Holcem vytvořili svébytnou a autentickou interpretaci textu. V inscenaci se tak objevují například úplně nové situace a postavy. K představení vznikla rovněž originální hudba i texty.

 

60. léta u Bezručů

Scéna Jána Tereby je inspirována dobovými kulturními domy, kostýmní výtvarnice Paulína Bočková použila prvky z 60. i 70. let a zkombinovala je s některými prvky z dnešní módy, která je velmi příhodně inspirovaná právě módou let 60.

Originální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše FormanaOriginální adaptace slavného filmu Miloše Formana


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO