Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Budhistická svatyně i balkony v Bangkoku

Publikováno: 4.11.2021

Dílo ostravské malířky Julie Machallové /1986/ mohou zhlédnout v těchto dnech návštěvníci Divadla Antonína Dvořáka a v něm působící Galerii současné malby.

Svoji výstavu nazvala Machallová Mezi okny – Among Wondows. Pro náměty jejích obrazů posloužili zážitky z různých cest po světě, a to zejména po Asii.

Na plátnech malířky Julie Machallové se tak objevuje ztišená buddhistická svatyně v Káthmándú, čilý ruch vlakového nádraží kdesi v Indii, městské ruiny v Gaze, v nichž také žijí lidé, nebo pitoreskní balkony činžáků v Bangkoku. Stejně tak ovšem okna budovy muzea holokaustu v Berlíně.

Právě motiv oken slouží jako spojující moment většiny obrazů, které autorka v Galerii současné malby Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě prezentuje.

Julie Machallová se narodila v Opavě, malbu studovala na Střední umělecké škole v Ostravě a poté v ateliéru Daniela Balabána na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Galerie současné malby představuje od roku 2013 tvůrce spojené s ostravským regionem. Od loňského roku lze navštívit výstavy nejen přímo v galerii, ale nově také jejich virtuální provedení na webových stránkách www.ndm.cz pod záložkou NDM Extra.

Výstava Mezi okny – Among Windows začala 3. listopadu, skončí 11. ledna 2022. Otevřena je vždy hodinu před představením.

Budhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v BangkokuBudhistická svatyně i balkony v Bangkoku


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO