Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Jiří Sieber v Galerii Zaza

Publikováno: 1.11.2021

Ostravský malíř Jiří Sieber /1989/ vystavuje svá díla v Galerii ZaZa na Sokolské třídě. Svoji výstavu nazval Moc barev. Výstava začala 28. října a skončí 3. prosince.

„Název výstavy odkazuje na dvojsmysl. Moc barev buď jako jejich množství, nebo moc barev jako jejich síla,“ řekl autor během vernisáže. Stejně tak dvojsmysly a jinotaje obsahují Sieberovy obrazy. Například do díla nazvaného Geografická mapa Česka „ukryl“ Sieber do změti barev cvrčky a sarančata. „Tyto bytosti žádné mapy neznají, a přesto či právě proto žijí v poklidu,“ míní Sieber. Nejčastěji se věnuje expresivní malbě a výrazně barevné s tématy krajin a zvířat.

Mnohé nakonec napoví už názvy Sieberových obrazů: Selfie u králikárny, Liška běží pro lajky, Osel, Králíci, Kočičí packa, Kočičí víra….

Jiří Sieber pochází se Staré Bělé, po ukončení střední umělecké školy v Ostravě studoval Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana a poté u Martina Mainera. Studium na akademii zakončil v roce 2015 diplomovou prací s názvem Na hranici krajiny, kde vyobrazil pro něj zajímavá místa ostravské aglomerace.

Po studiu se rozhodl vrátit zpět do Ostravy, kde dnes žije a tvoří. Také se stal pedagogem na střední umělecké škole a základní umělecké škole v Ostravě.

Jiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii ZazaJiří Sieber v Galerii Zaza


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO