Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší

Publikováno: 1.11.2021

Hudební komedie Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší v režii Ondřeje Havelky bude mít na jevišti Divadla Antonína Dvořáka premiéru 28. října.

Autorem je Jaroslav Křička, který dílo zkomponoval v roce 1929. Opera se v době svého vzniku těšila velké oblibě především na scénách po celé Evropě a její fenomenální tažení ve 30. letech přetnula až druhá světová válka.  Na ostravské jeviště se vrací po téměř 90 letech.

 

Pohoda prvorepublikových filmů

Režii svěřila opera NDM Ondřeji Havelkovi a hudební nastudování Davidu Švecovi. Oba se shodují: Opera bude diváky bavit!  „Jde o zcela unikátní dílo vymykající se svou formou obvyklé operní produkci. Je vtipné, hravé, vlastně se podobá spíš klasickému muzikálu,“ láká režisér Ondřej Havelka. Podle dirigenta Davida Švece z hudbu a vůbec celé inscenace dýchá pohoda prvorepublikových filmů pro pamětníky.

 

Děj ve stručnosti pojedná o tom, jak se rodina amerického velvyslance nastěhuje na panství, jehož dosavadní vlastník, hrabě Jiří, je uchvácen půvabnou dcerou velvyslance Elinor, ona zase strašidlem, které přebývá v zámku. Strašidlo může vysvobodit jen čistá laskavá ženská duše a její láska…

 

Novodobá premiéra 28. října 2021 v Divadle Antonína Dvořáka, druhá premiéra tamtéž 30. října.

Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům strašíBílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO