Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava

Publikováno: 22.10.2021

Po loňské pauze se magistrát města vrací k tradičnímu a oblíbenému Dni otevřených dveří. Každoročně si touto cestou město připomíná nejenom Den vzniku samostatného Československa, ale i otevření budovy Radnice města Ostravy, k němuž došlo 28. října 1930, a která v loňském roce oslavila pomyslné 90. narozeniny.

Ve čtvrtek 28. října začne oficiální program v 10 hodin vzpomínkovým aktem u památníku Zborovské bitvy v Husově sadu v centru města, kterého se tradičně účastní zástupci samosprávy, bezpečnostních složek, politických stran a občanských a kulturních organizací.

 

Pro rodiny s dětmi

Samotný program pro rodiny s dětmi se pak uskuteční mezi 14. a 19. hodinou na Prokešově náměstí a v budově Radnice města Ostravy. Hlavními taháky hudebního programu budou zpěvačka Kaczi a kapela Bandjeez. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na cimbálovou muziku Iršava, Tři Vykřičníky nebo Hipnauticu.

Doprovodný program pak bude v duchu první republiky. Návštěvníci se tak mohou těšit na historická vozidla a velocipedy, legionářský stan s četníky, historickou poštu či fotokoutek v dobovém stylu meziválečné republiky. Vyzkoušet si mohou jízdu v historických kostýmech se spolkem Elegant, v rámci akce Do sedel, která začne ve 14 hodin před vchodem do Ostravského muzea a skončí na Prokešově náměstí. Ve foyer Nové radnice se budou konat módní přehlídky ve stylu 20. a 30. let.

 

Na věž zdarma

Patřičný nadhled na město mohou zájemci získat díky možnosti opět zdarma vyjet na nejvyšší radniční věž v zemi a shlédnout Ostravu z výšky.

28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava28. říjen: Den otevřených dveří statutárního města Ostrava


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO