Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Začíná Mezinárodní festival outdoorových filmů

Publikováno: 21.10.2021

V Ostravě, konkrétně v Domě kultury města Ostravy, začíná v pátek 22. října již devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.  Ten současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.

V Ostravě kromě Domu kultury města Ostravy budou filmy k vidění rovněž v Minikině.

„Letos v řadě festivalových městech poběží filmy nejen letošního, ale i neodehraného loňského ročníku,“ upozorňuje za organizátory Dajana Krestová.

Na festivalu bude letos k vidění 40 filmů z 23 zemí a čtyř kontinentů. Soutěží se například v kategoriích jako dobrodružný a extrémní sportovní film, horolezecký a horský film nebo cestopisný film. Slavnostní zakončení festivalu je plánováno na 11. prosince a v přímém přenosu vše odvysílá TV NOE. Součástí slavnostního zakončení bude předávání cen vítězným filmařům za účasti řady domácích i světových filmařů, osobností z oblasti outdooru a kultury.

 

Jedním z hostů festivalu, který se představí na slavnostním zahájení v Domě kultury města Ostravy, je běžkyně Adéla Voráčková. Pochází z Ostravy a od roku 2017 se zúčastňuje náročných překážkových závodů Spartan Race, na kterých vybojovává medaile na mezinárodní scéně.

Čestným hostem festivalu se stane významný český horolezec šedesátých let Gerhard Tschunko, který uskutečnil řadu extrémních výstupů na pískovcových skalách ve Vysokých Tatrách, v Alpách a na Kavkaze, kde se podílel na legendárním prvovýstupu v severní stěně Šchary (1965).

 

Přesný program na  www.outdoorfilms.cz

Začíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmůZačíná Mezinárodní festival outdoorových filmů


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO