Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Po roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURA

Publikováno: 11.10.2021

Sedmý ročník svátku lidové hudby v různých podobách přivítá pěveckou skupinu BLAženky a Ensemble FLAIR, ke kterému se připojí mladí talentovaní hudebníci spojení s Moravskoslezským krajem, ale i věhlasná folklorní kapela Rendošovci z východního Slovenska. Dvoudenní přehlídka virtuózních instrumentálních i pěveckých kreací se koná v úterý 26. října v Bohumíně a ve středu 27. října v Ostravě.

Po neuskutečněném loňském 6. ročníku se festival poprvé ve své historii vydá i za brány moravskoslezské metropole a zamění divadelní sál Domu kultury města Ostravy za secesní sál hotelu Pod Zeleným dubem v Bohumíně a koncertní studio S1 Českého rozhlasu Ostrava.

Po náročném covidovém období a s ním spojeným výrazným omezením svatebních obřadů a veselí si letošní ročník všímá jedné z nejvýznamnějších událostí lidského života, kterou je svatba. Odpros nevěsty, loučení s kamarádkami, poděkování rodičům, její začepení, ale i svatební veselice: to vše v různých podobách a z různých regionů Karpat přinášejí BLAženky, FLAIR i legendární Rendošovci.

Pod jazykolamovým názvem koncertu „Na veseľu vešelo“ festival začne v Bohumíně, a to v půvabných prostorách koncertního sálu Pod Zeleným dubem. Koncert, pořádaný ve spolupráci s kulturním spolkem Oderberg, moderuje známá televizní i rozhlasová osobnost Moravskoslezského kraje a neméně i bohumínský patriot Lukáš Kania.

O den později se letošní festivaloví interpreti představí v koncertním studiu S1 Českého rozhlasu Ostrava, kde ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava zazní druhý a závěrečný dvojkoncert pod názvem „Viva Musica Pura!“ I tento koncert bude v obměněné formě hudební chválou svatebního obřadu, průvodcem večera však tentokrát bude známý folklorní moderátor David Pavlíček. V rámci rozhlasového cyklu „Zpěvem k srdci“ je první část koncertu vysílána živě na vlnách Českého rozhlasu Ostrava, celý koncert rovněž přenáší živě na YouTube Studio107.

Festival se koná za finanční podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Moravská Ostrava a Přívoz, Města Bohumín a Českého rozhlasu Ostrava.

Více o festivalu i předprodejních místech naleznete na: www.musicapura.cz.

Vstupenky můžete zakoupit také na pobočkách OSTRAVAINFO - Jih, Svinov, Přívoz a Elektra.

Po roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURAPo roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURAPo roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURAPo roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURAPo roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURAPo roční odmlce se na moravskoslezskou scénu vrací Mezinárodní hudební festival MUSICA PURA


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO