Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Od Norska, přes Namibii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v Domě kultury města Ostravy

Publikováno: 8.10.2021

O svých dobrodružstvích bude vyprávět Jiří Kráčalík, Jiří Kolbaba nebo Ladislav Zibura.

Podzimní série cestovatelských přednášek začíná 13. října v Namíbii, pozoruhodné zemi afrického kontinentu. Jiří Kráčalík diváky provede pouští Namib, skalnatými horami Spitzkoppe, seznámí je s kmenem Himbů a ukáže zvířata ze safari Etosha. V pondělí 15. listopadu naopak zavítá do nejkrásnějších oblastí pětitisícového pohoří v Tádžikistánu.

S dalším známým cestovatelem, Jiřím Kolbabou, lze vyrazit v pondělí 29. listopadu do Norska, mimořádně přitažlivé země ve Skandinávii. Kolbaba se bude věnovat celé zemi, od jižního Kristiansandu, přes Stavanger, inspirativní Oslo, kouzelný Bergen, fotogenický Ålesund, Bodø, Tromsø, až na Nordkapp. Součástí výletu jsou i pohádkové Lofoty a syrové Špicberky. 

Norsku se věnuje i cestopisná přednáška Kristýny Tronečkové a Matouše Hurtíka, kteří hledají souvislost mezi Norskem a Bhútánem, dvěma rozdílnými zeměmi, které však spojuje jedna věc – štěstí. Přednáška proběhne v neděli 31. října.

Ve středu 10. listopadu se diváci z Norska posunou o něco dál na západ – o putování po zemi ohně a ledu, tedy o Islandu, bude vyprávět Jan Sucharda.

A protože všude dobře, ale doma nejlíp, podzimní cestovatelskou pouť zakončí ostravský dům kultury v Česku. Ladislav Zibura už projel svět, a tak se letos rozhodl důvěrně poznat svou vlast. O prožitých prázdninách v České republice bude vyprávět s šarmem sobě vlastním v úterý 30. listopadu.

Od Norska, přes Namibii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v Domě kultury města OstravyOd Norska, přes Namibii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v Domě kultury města OstravyOd Norska, přes Namibii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v Domě kultury města OstravyOd Norska, přes Namibii až na rodnou hroudu – podzimní cestopisy v Domě kultury města Ostravy


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO