Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Bezruči: Šikmý kostel i Špinarka

Publikováno: 27.8.2021

Autorská hudební inscenace Špinarka, dramatizace románu Iana McEwana Skořápka, adaptace románu Karin Lednické Šikmý kostel nebo unikátní galerijní projekt Stará láska nerezaví – tyto čtyři světové premiéry nabídne Divadlo Petra Bezruče v nové sezóně 2021/2022 nazvané Zpátky ve hře.

Podzim bude patřit trojici premiér, jejichž zkoušení proběhlo v uplynulé sezóně, kvůli celosvětové pandemii a všem nařízením s ní spojené, je ale diváci zatím neměli možnost vidět.

 

Markéta Matulová jako Špinarka

Sezónu dne 3. září otevře světová premiéra hry oceňovaného autora a režiséra Tomáše Dianišky Špinarka. V titulní roli ostravské legendy se představí Markéta Matulová. Chybět nebude ani živá kapela přímo na jevišti, o hudební pecky hvězdy české populární hudby tak nebude nouze!

Druhou světovou premiérou sezóny bude z kraje října dramatizace románu Iana McEwana Skořápka. Současný britský prozaik patřící k mistrům své generace vytvořil osobitou variaci na hamletovské téma. Inscenaci Bezruči uvádějí v unikátní koprodukci s uměleckou skupinou Spitfire Company, která sbírá prestižní ocenění u nás i v zahraničí. V režii Miřenky Čechové a Petra Boháče v hlavních rolích hrají Kateřina Krejčí, Markéta Matulovou a Lukáš Melník.

 

Norbert Lichý jako starý Karamazov

V polovině listopadu jste zváni na originální adaptaci slavného filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. Komedie o prvních láskách, kocovinách a růžových brýlích, které možná spadnou dřív, než si je stačíme nasadit, připravil umělecký šéf souboru Jan Holec. Ústřední pár Andulu a Mildu ztvární mladé posily souboru Magdaléna Holcová v alternaci s Barborou Křupkovou a Václav Švarc.

Román Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Kamamazovi patří k vrcholným dílům světové literatury. Nesmrtelný příběh o otcovražedném hledání pravdy ožije u Bezručů v režii Jana Holce v prosinci 2021. Prožijte spolu s námi dějiny jedné rodinky. V roli starého Karamazova se představí Norbert Lichý.

Hit amerických divadelních scén Venuše v kožichu bude první premiérou roku 2022. Intimní hru o setkání debutujícího autora a režiséra s energickou herečkou uvedeme v režii Jiřího Pokorného. Těšte se na fascinující dialog plný erotického napětí, humoru a překvapivých point.

 

Šikmý kostel čekejte na jaře

Duben bude patřit světové premiéře strhujícího románu Karin Lednické Šikmý kostel. Adaptaci knihy, která se stala absolutním vítězem v anketě Kniha roku 2020, vytvoří přímo pro Bezruče uznávaná dramatička Anna Saavedra. V režii Janky Ryšánek Schmiedtové se představí téměř celý herecký ansámbl.

 

Sezónu Bezruči završí speciálním projektem Stará láska nerezaví, který představí ve spolupráci s ostravskou Galerií výtvarného umění. Slavnostní vyvrcholení stejnojmenného dokumentárního cyklu se bude pohybovat na pomezí divadla a výstavy přinese zcela nový druh diváckého zážitku.

Jiří Zerzoň - ŠpinarkaJiří Zerzoň - SkořápkaPetr Hrubeš - Lásky jedné plavovláskyVizuál ŠpinarkaVizuál SkořápkaDivadlo Petra Bezruče


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO