Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Poruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemí

Publikováno: 26.8.2021

Po devíti lety komplikovaných rekonstrukcí otevřel Dům kultury Poklad v ostravské Porubě pro návštěvníky dveře dokořán.

Ve středu 25. srpna tak mohli návštěvníci v rámci Dne otevřených dveří obdivovat divadelní sál pro 400 lidí, společenský sál, malou scénu pro 100 osob, cvičební sál, pět salónků i kino pro 74 diváků. Součástí objektu je restaurace s terasou a klubovým prostorem. Zatím jediným místem, který zůstává návštěvníků nepřístupný, je společenský sál, a to kvůli technickým problémům s podlahou. Vše by se mělo vyřešit nejpozději do října letošního roku.

Srdce Poruby

„Poklad byl – a věřím, že stále je – pro mnoho Ostravanů i předních českých umělců už od 60. let dobře známým místem. Je to srdce Poruby, odkaz kvalitní kultury a zábavy,“ řekl během slavnostního otevření primátor města Tomáš Macura.  „Nový Poklad představuje skutečně důstojné a reprezentativní místo a já mu přeji, aby byl naplněn kvalitním kulturním obsahem, který si znovu najde své věrné publikum,“ doplnil primátor.

Kompletní rekonstrukce objektu vyšla město na 453 miliony korun včetně veškerého vybavení. Kulturní akce, kino, aktivity pro seniory i pohybové kroužky budou naplno zahájeny od 1. září. V okolí kulturního domu nadále probíhají navazující investiční akce města i obvodu, jejichž cílem je dotvořit i okolní veřejný prostor.

1961: Klub pracujících

Dům kultury Poklad se slavnostně otevíral 29.prosince 1961 pod názvem Klub pracujících Poruby. Jednalo se o jediné kulturní zařízení v tehdy největším ostravském sídlišti Poruba, kde žilo 50 tisíc obyvatel. Od roku 1968 byl v provozu amfiteátr s letním kinem až pro 1700 osob.

Od června 2008 je objekt DK Poklad majetkem města Ostravy. V roce 2009 byla jeho část prohlášena ministerstvem kultury kulturní památkou.

 

Více na: www.dkpoklad.cz

Poruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemíPoruba získává po letech kinosál a další moderní kulturní zázemí


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO