Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Anna Hrbáčová v Galerii In Vitro

Publikováno: 16.7.2021

Ostravská rodačka Anna Hrbáčová vystavuje své práce ve vitrínách bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia v Galerii In Vitro. Svou výstavu nazvala „ostravsky“ – Běž dat kuram. Vernisáž se konala 14. července, výstava potrvá do 30. září 2021.

Hrbáčová je dalšíz absolventek a absolventů Střední umělecké školy v Ostravě, kteří vystavují svá díla právě ve výkladech bývalého obchodního domu v centru města. Má za sebou studia na uměleckých školách v Krakově a ve Vídni.

Na vernisáži Anna Hrbáčová popsala, jak ráda se vždy ze „studené“ Vídně vrací domů, a jak to u babičky krásně voní – slepicemi, venkovem, nebo čerstvě uvařenou tureckou kávou. A právě těmto tématům domova je věnována výstava, která i tak, alespoň pro místní, domácky zní. Běž dat kuram.

„Na SUŠ Ostrava studovala Anna Hrbáčová grafický design, konkrétně klasickou a počítačovou grafiku. Blízko má proto jak k ilustrativní kresbě, tak k tradičním grafickým technikám, například k litografii. Snad i díky postupně sbíraným zkušenostem během své následující studijní praxe ve Vídni a částečně i Krakově odvažuje se stále častěji a také stále zajímavěji a úspěšněji propátrávat možnosti vyjadřování se prostřednictvím malířského média,“ říká o tvorbě umělkyně narozené v roce 1996 kurátor výstavy Martin Mikolášek.   

Anna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In VitroAnna Hrbáčová v Galerii In Vitro


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO