Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Báňské spěšné vlaky po Ostravsko karvinském revíru 2021

Publikováno: 25.6.2021

Za podpory Moravskoslezského kraje a společnosti PKP Cargo International a.s. se mohou návštěvníci o letních víkendech těšit na jízdy historickými motorovými vozidly po tratích, kde se vozilo vytěžené uhlí.

Slezský železniční spolek chce ve spolupráci s POHO 2030 vdechnout těmto vlečkám nový život. Proto připravil komentované jízdy poznávacích osobních vlaků po těchto tratích, které dříve sloužily výhradně k nákladní dopravě. Jízdy budou probíhat o víkendech od 12. června do 19. září 2021. Nabídnou nevšení výhledy na pozvolna mizející těžký průmysl, který formoval zdejší krajinu posledních 200 let.

V každém vlaku bude přítomen průvodce, který bude poskytovat výklad o tom, co zajímavého za okny lze spatřit a nebo co zde bylo v minulosti k vidění. Vlaky budou vyjíždět v sobotu z nádraží Ostrava střed, do stanice se budou vracet zpátky po cca dvou a půl hodinách jízdy. Nedělní Báňské spěšné vlaky budou vypravovány z a do stanice Havířov. Součástí jízd bude i fotozastávka u vodní jámy Žofie, jejíž těžní věž se tu tyčí od roku 1931. 

Slezský železniční spolek začne od 3. července 2021 díky podpoře Moravskoslezského kraje a ochotě PKP Cargo International a. s. provozovat i osobní vlakovou linku z Ostravy Svinov do zoologické zahrady v Ostravě! Letos půjde sice prozatím o pilotní projekt probíhající v pilotním režimu, ale určitě půjde o zajímavý zážitek.

Jízdenky je nutné dopředu zakoupit na webu Slezskoostravského železničního spolku, na Youtube kanálu POHO 2030 se můžete mimo jiné podívat právě na propagační video k Báňským jízdám.

Foto: FB Visit KarvináFoto: FB Visit Karviná


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO