Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Výstava v prostorách Ostravského muzea

Publikováno: 16.6.2021

Historii a přírodní bohatství devatenácti ostravských parků nyní představuje výstava nazvaná Děkuji za park v Ostravském muzeu.

Potrvá do 31. srpna.

 

Třebovický park jako klenot

„Výstava se věnuje nejstarším parkům, jakými jsou Komenského sady, Masarykův sad, Sad Jožky Jabůrkové, ale i nově založeným – Hrabovjanka či Koupark v Radvanicích,“ informuje ředitelka muzea Jiřina Kábrtová.

Klenotem mezi zámeckými parky je podle ředitelky Kábrtové Třebovický park s památnými stromy. Zajímavostí jsou parky vzniklé na bývalých hřbitovech, haldovém odvalu, v pískovně, v nivě potoka, lesoparky chránící zdroj pitné vody a další.

Panely s parky jsou propojeny QR kódem s virtuálními prohlídkami. Na každém panelu je mapa se zakresleným parkem. Některé historické fotografie poskytl Archiv města Ostravy. V přírodovědné části jsou podrobněji zpracovány cizokrajné dřeviny a také druhy hmyzu, které ostravské parky obývají.

 

Bádací místnost připravena

Připravena je i místnost pro bádání, kde si mohou malí i velcí návštěvníci prohlédnout a „osahat“ přírodniny, projít se po smyslovém chodníčku a seznámit se s výsledky ankety o ostravských parcích, která je součástí projektu.

„Oslovili jsme návštěvníky parků s prosbou o zasílání fotografií, pořízených v ostravských parcích. Výsledkem jsou videoprezentace na kanálu Youtube,“ zdůrazňuje ředitelka Kábrtová.

Upoutávkou na výstavu jsou hmyzí hotely a ptačí budky v podloubí při vstupu do muzea na Masarykově náměstí v samotném centru města.

Ostravské muzeum se připojilo k nominaci ostravského památného stromu Lípy na Podborčí v celostátní anketě Strom roku a představuje ji na výstavě. Během přípravy výstavy proběhlo vyhlášení 20. ročníku celostátní ankety Strom roku a lípa získala speciální ocenění Strom hrdina.

 

Děkuji za park na Youtube:

Výstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzeaVýstava v prostorách Ostravského muzea


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO