Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Folklor bez hranic bude!!!

Publikováno: 14.6.2021

Dvacátý třetí ročník festivalu Folklor bez hranic Ostrava se uskuteční ve dnech 16. až 20. srpna. Publiku tradičně představí umění nejen domácích souborů, ale také folklorních skupin ze zahraničí. Tanečníci a hudebníci budou po pět dní cestovat napříč ostravskými obvody, vystoupí na náměstích, ale i v domovech pro seniory.  

„Jsme rádi, že i navzdory složité době budeme moci divákům jako každoročně nabídnout také zahraniční folklor. Návštěvníci se mohou těšit na soubory ze Srbska, Polska a Slovenska, ale i na zástupce národnostních menšin z České republiky a samozřejmě na domácí kolektivy z Ostravy a okolí,“ říká ředitel festivalu Lukáš Pavlík. 

 

Tři koncerty na hradě

Folklorní skupiny během nabitého programu zatančí v pěti ostravských obvodech a tradičně vystoupí také na klimkovické lázeňské kolonádě. Ve Slezské Ostravě proběhne vyvrcholení celého festivalu v pátek 20. srpna v podobě tří koncertů na hradě. „Dětské soubory se v pátek na Slezskoostravském hradě představí již od 16 hodin, v 17 hodin vypukne koncert temperamentní skupiny Musica Balkanica a v 18.30 začne závěrečný festivalový koncert dospělých kolektivů,“ dodává Pavlík. 

 

Napříč městskými obvody

Festival v pondělí oživí folklorem centrum města, když se soubory vydají průvodem z Husova sadu a festival slavnostně zahájí v 17 hodin vystoupením na Masarykově náměstí. V úterý soubory zavítají na nové náměstí do Ostravy-Jihu na Horní 55. Středeční odpoledne se bude zpívat a tančit v Ostravě-Mariánských Horách na Mariánském náměstí a večer v Sanatoriích Klimkovice. Ve čtvrtek vystoupí soubory vedle kruhového objezdu na porubské Hlavní třídě.  

V rámci festivalového programu soubory zavítají také do domovů pro seniory nebo centra pro osoby se zdravotním postižením. „Tanečníci letos nabídnou program seniorům v domovech Sluníčko a Slunečnice. Dále navštíví i Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek,“ vyjmenovává místopředsedkyně pořadatelského spolku Markéta Sasínová. 

 

Vstupenky na závěrečný festivalový program na Slezskoostravském hradě můžete zakoupit online zde nebo na pobočkách Ostravainfo!!!

Folklor bez hranic bude!!!Folklor bez hranic bude!!!Folklor bez hranic bude!!!Folklor bez hranic bude!!!Folklor bez hranic bude!!!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO