Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Festival v ulicích ovládne centrum Ostravy

Publikováno: 10.6.2021

Do centra Ostravy se po roční přestávce vrací Festival v ulicích. Uskuteční se v pátek 25. a v sobotu 26. června. Festival již od roku 2011 pořádá tým festivalu Colours of Ostrava.

Dějištěm festivalu se stanou Masarykovo a Jiráskovo náměstí i přilehlé ulice.

Vždy od 13 do 22 hodin vystoupí v městském centru pouliční hudebníci, kapely, akrobati, herci i tanečníci nejen z České republiky, ale i z Polska, Německa, Rakouska a Španělska. Této hlavní části bude o den dříve předcházet Otevírání ulic - komentované prohlídky města.

 

Podtitul: Art & Life

 „Letos Festival v ulicích s podtitulem Art & Life i z důvodu koronavirových opatření nabídne program rozptýlený po celém centru na mnoha menších stanovištích s jednotlivými umělci a stánky, mezi kterými se veřejnost bude procházet,“ informuje za organizátory Jiří Sedlák.

Do Festivalu v ulicích se zapojí také univerzity a řada místních neziskových organizací. Vstup je tradičně zdarma za předpokladu dodržení veškerých platných hygienických opatření.

 

Čtvrtek: Otevírání ulic

Již ve čtvrtek proběhne symbolické Otevírání ulic - veřejné komentované prohlídky města se zajímavými tématy jako Příběh zrození velkoměsta, Po stopách ostravských kaváren a Ostrava pod rouškou tmy aneb město chlastu a neřestí. V pátek se zájemci budou moci vydat na procházku Prvorepublikové dominanty Moravské Ostravy aneb Po stopách architekta Ernsta Kornera.

 

Prasečí cirkus i Janáčkova filharmonie

V pátek a sobotu pak návštěvníci Festivalu v ulicích uvidí v centru Ostravy například soubor V.O.S.A. Theatre s originálními stroji, velkými koly a velocipédy, akrobaty na chůdách souboru Long Vehicle Circus, Prasečí cirkus pro děti i dospělé dvojice Bratři v tricku, noční show Návštěvníci, obří loutky a podobně.

Zahrají Janáčkova filharmonie Ostrava, Permoník Choir Karviná, Lovesong Orchestra, senegalští bubeníci Batocu, Gangsters & Desperados Orchestra nebo buskeři. Vystoupí folklórní soubory Slezský soubor Heleny Salichové, Moravský folklorní soubor Ševčík, Dětský folklorní soubor Krasničanek, Soubor lidových písní a tanců Hlubina a Hlubinka. Nebudou chybět i DJs - DJ Saurus nebo Deep Sound Boy. K atraktivním vrcholům bude patřit exhibiční show hvězd české slam poetry.

Návštěvníci se budou moci rozhýbat na swingové tančírně, v rámci flamenco flashmobu nebo na workshopu Beat up. S Rapzzz Place pak zarapovat, zatančit nebo zaskákat na trampolíně, u prodejců v Design zóně zakoupit výrobky z oblasti designu či módy. Nebudou chybět výtvarníci, graffiti jam, program pro děti, deskové hry Mindok, sportovní vyžití i místo pro posezení a odpočinek. V sobotu proběhne dětský jarmark.

Svůj program pro Festival v ulicích připravují také Vysoká škola báňská, Ostravská univerzita, Alliance française Ostrava a neziskové organizace.

 

Inspirací evropské metropole

„Velkou inspirací jsou nám velká evropská města jako například Edinburgh, Vídeň, Paříž nebo Berlín. Věříme, že realizací festivalu přispějeme k tomu, aby Ostrava byla ještě větším turistickým lákadlem, a že festival přivede do města nové návštěvníky,” uvádí ředitelka festivalu Petra Hradilová.

Více informací na www.festivalvulicich.cz

Festival v ulicích ovládne centrum OstravyBratři v trickuLong Vehicle CircusLovesong OrchestraV.O.S.A. Theatre


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO