Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Dvoupodlažní autobusy vyrážejí do ulic!!!

Publikováno: 3.6.2021

Dolní Vítkovice a zoologickou zahradu spojí víkendová výletní linka Dopravního podniku Ostrava. Patrový autobus na ní začne jezdit v sobotu 5. června. První spoj vyrazí ráno ve tři čtvrtě na devět z Vítkovic, u zoo bude za čtvrt hodiny. Start provozu doubledeckerů bude slavnostní – v Dolních Vítkovicích proběhne křest prvního spoje, na který naváže celodenní rodinný program. U zoo bude možno ochutnat speciální „doubledeckerovou“ zmrzlinu. Ve vozech bude platit běžný tarif ostravské MHD.

 

Vychutnat si Ostravu z nadhledu

Primátor Ostravy Tomáš Macura vyzdvihuje u nové autobusové linky hned několik vlastností: „Jsem rád, že se podařilo pro Ostravu získat unikátní doubledeckery, a uvést je tento týden konečně na linku, pro kterou byly původně zamýšleny. Sobotní první veřejnou jízdou spojujeme dvě nejoblíbenější a nejnavštěvovanější turistické atrakce v regionu, Dolní oblast a zoologickou zahradu. Návštěvníci zoologické zahrady tak budou moci v klidu zaparkovat svá vozidla v Dolní oblasti a vychutnat si jízdu a pohled na Ostravu z netradičního nadhledu. Věřím, že to přispěje jak ke zlepšení dopravní situace kolem samotné zoo, tak k dalšímu zvýšení turistického zájmu o obě instituce. Rád bych ještě připomněl, že doubledeckery jezdí na CNG a jsou tak plně v souladu s naším záměrem budování moderní a ekologické MHD.“

 

Komfort unikátních moderních vozů

Trasu linky č. 88 popisuje Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava: „Ostravané budou moci nastoupit na výletní jízdu doubledeckerem na dvou nově zřízených zastávkách: Svět techniky a Bolt Tower, umístěných v areálu DOV. Přistoupit budou moci ale i kdekoliv na již dobře známých ostravských nástupištích Stodolní nebo Konzervatoř. Cestující se doubledeckerem mohou svézt několikrát v průběhu celého dne, v intervalu 30 minut. Věříme, že jízda doubledeckerem bude pro cestující nejen dobrodružstvím, ale i zážitkem, ve kterém budou moci ocenit komfort unikátních moderních vozů. Doubledeckery mají klimatizované spodní podlaží, Wi-Fi připojení k internetu, USB nabíječky a i přesto, že se jedná o vyhlídkové vozy, určené primárně k sezení, nabízí prostor na stání pro invalidní vozík nebo kočárek, u kterého se čeká velká vytíženost. Naše doubledeckery měly na této trase jezdit už loni, vše ale překazil covid. Pevně věřím, že se nic podobného znovu nestane a doubledeckery se stanou pevnou součástí poznávání Ostravy a jejich nejatraktivnějších míst. Ať už pro turisty nebo Ostravany samotné. Všechny je tímto i srdečně zvu."

 

Návrat do normálních časů

První jízda doubledeckeru bude pokřtěna v sobotu v půl deváté ráno před Velkým Světem Techniky. „Vnímám to jako další krok k návratu do normálních časů. Zase jedeme! Ve Světě Techniky máme navíc dvě nové expozice: Civilizaci, která vznikla za podpory města Ostravy a Man on the Moon (Muž na Měsíci). Poprvé v Česku bude k vidění i naprosto přesná replika skafandru Neila Armstronga,” dodává k programu Tomáš Šiřina, ředitel Dolních Vítkovic.

 

Speciální doubledeckerová zmrzlina

„Naším společným cílem je zatraktivnit cestu mezi dvěma významnými turistickými cíli, mezi DOV a Zoo Ostrava. Cílem je také přispět k ochraně městského ovzduší. Využitím dvoupodlažních autobusů s ekologickým provozem tak lidé spojí příjemné s užitečným. Dalším cílem je odlehčit parkovištím u zoo a nabídnout návštěvníkům během jízdy netradiční možnost poznání krás Ostravy. Věříme, že spolu s novými druhy zvířat, spoustou mláďat a dalšími novotami v areálu zoo budou doubledeckery originální novinkou pro naše návštěvníky v rozvolňující se složité době. Lidé se mohou těšit také na speciální „doubledeckerovou“ zmrzlinu točenou ve stánku na točně u zoo, kde budou doubledeckery zastavovat,“ uzavírá Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava.

První vůz vyjede z Dolních Vítkovic směrem k zoo v sobotu 5. června v 8 hodin 44 minut.

Dvoupodlažní autobusy vyrážejí do ulic!!!Dvoupodlažní autobusy vyrážejí do ulic!!!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO