Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Svět techniky: Man on the Moon a Civilizace

Publikováno: 2.6.2021

Od soboty 5. června mohou návštěvníci Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic vidět dvě nové expozice. Jmenují se Man on the Moon /Muž na Měsíci/ a Svět civilizace.

Hlavním tahákem expozice Muž na Měsíci je stoprocentní kopie skafandru prvního muže na Měsíci, kosmonauta Neila Armstronga. Skafandr byl vytvořen na 3D tiskárně ve Spojených státech a Dolní oblast Vítkovic je jediným místem v Česku, kde bude vystaven. Jak připomíná ředitel Světa techniky Jakub Švrček, při zapůjčení skafandru do Ostravy byly nápomocny ambasády USA v Praze i ve Vídni. Skafandr má být k vidění jen několik týdnů.

Celá expozice Man on the Moon je věnována misi vesmírné lodi Apollo 11, která 20. července 1969 poprvé vysadila lidi na povrchu Měsíce. Návštěvníkům se ukáže také pohled na samotné Apollo. Z jeho nákresu mohou srovnávat velikost rakety s vítkovickými vysokými pecemi, které jsou vidět za sklem. Svět techniky také nabídne pohled na zeměkouli obdobně, jako ji při svém letu viděli američtí kosmonauti z Měsíce.

Expozice Svět civilizace je věnována přírodě, s ní související umělé inteligenci i ekologii. Návštěvníci uvidí superpočítač Anselm, který do Světa techniky zapůjčila Technická univerzita-VŠB, představen je také proces fotosyntézy, či nejrůznější možná opatření užitečná k šetření vodou. Zde vypomohly Ostravské vodárny a kanalizace. „Od úvodní myšlenky do posledního šroubku jde o projekt Světa techniky,“ konstatuje jeho ředitel. Na tvorbě expozice se finančně podílelo město Ostrava.

Svět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a CivilizaceSvět techniky: Man on the Moon a Civilizace


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO