Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Divadelní továrna na sny zásobuje Ostravu

Publikováno: 1.6.2021

Dream Factory Ostrava, divadelní festival, jehož již 12. ročník organizuje Divadlo Petra Bezruče, se letos uskuteční ve dvou dějstvích. Během prvního dějství, mezi 18. a 20. červnem, se diváci mohou těšit na vystoupení brněnského divadla Husa na provázku, pražského souboru VOSTO5 nebo Činoherního studia z Ústí nad Labem. Představení se odehrají v amfiteátru za Domem kultury města Ostravy.

Úvodní páteční večer 18. června bude patřit brněnskému divadlu Husa na provázku a jeho nejnovější inscenaci Setkání spiklenců. Autorská inscenace o fenoménu konspiračních teorií nabídne uklidňující přístav myslím rozjitřeným přebytkem mnohdy protichůdných informací.

V sobotu večer obsadí amfiteátr neznámá ostravská kapela PROTON!!!, respektive pravidelným divákům bezručovské Továrny na sny již dobře známý pražský soubor VOSTO5, posílený o frontmana hudební skupiny Midi Lidi Petra Marka, se strhujícím příběhem o místní zapomenuté hudební legendě.

Závěr I. dějství festivalu se ponese v hospodském duchu – ne však kvůli závěrečnému večírku, ale protože bude patřit Bohumilu Hrabalovi, jehož dílo je od hospodského prostředí takřka neoddělitelné. Koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala představí v neděli večer Pábitelé z Činoherního studia Ústí nad Labem.

 

Víkendový rodinný program

Víkendová odpoledne doplní rodinný program, v sobotu to bude ostravské Studio G a jejich loutková pohádka Haló, Jácíčku, v neděli pak pouliční představení Běžkařská odysea novocirkusového dua Bratři v tricku. V případě nepříznivého počasí budou představení přesunuta do vnitřních prostor Domu kultury města Ostravy, který se letos stal hlavním partnerem festivalu.

Předprodej vstupenek byl zahájen v pátek 28. května v pokladně DKMO a samozřejmě i online.

 

Druhé dějství v září

II. dějství festivalu Dream Factory Ostrava se uskuteční od 22. do 26. září v Domě kultury města Ostravy a v Divadle Antonína Dvořáka, kde se představí ty nejzajímavější inscenace, které v poslední době vznikly v českých a slovenských divadlech. Významnou součást programu budou tvořit také divácky náročnější inscenace především českých nezávislých souborů, které budou k vidění v nedivadelních prostorech bývalého Hotelu Palace a v Divadle Petra Bezruče

Divadelní továrna na sny zásobuje OstravuBěžkařská odysea, foto: František OrtmannProton, foto: Nikolas TuslSetkání spiklenců, foto: Ivo Dvořák


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO