Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Zodpovědný turista

Publikováno: 26.5.2021

Letošní zimní sezóna ukázala, že ne všichni výletníci vědí, jak se mají v přírodě chovat. Kvůli pandemii a s ní souvisejícím restrikcím se do přírody vypravilo více lidí, s blížícím se letním obdobím jich tam bude ještě více. Kampaň „Zodpovědný turista“ připomíná, jak se na výletech chovat.

„Každý samozřejmě ví nebo alespoň tuší, že pobyt v přírodě má určitá pravidla. I malé dítě Vám vyjmenuje, že se odpadky nevyhazují jen tak kdekoliv, že se v lese nemá rozdělávat oheň a dělat zbytečný hluk, nebo že pro stanování jsou určené kempy. Bohužel, není málo lidí, kteří tato jasná pravidla nerespektují. A tak jsme si řekli, že je na místě si některé zásadní věci připomenout, ideálně vtipnou a hravou formou, a tak vznikl Manuál zodpovědného turisty,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že manuál vznikl ve spolupráci kraje s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a s Lesy ČR.

Několikastránkový manuál osloví všechny věkové kategorie. Jednoduchá a vtipná grafika doplněná o krajový dialekt má turisty přimět uvědomit si, jak se na výletech chovají. Více informací na webových stránkách Moravskoslezského kraje.

Videospot ke shlednutí ZDE.

 

Zodpovědný turistaZodpovědný turistaZodpovědný turista


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO