Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Dávej Bacha!

Publikováno: 25.5.2021

Sdílená kola mají mezi Ostravany již několik let po sobě mimořádný úspěch. Ve všech městských obvodech je momentálně k dispozici přes 1000 kol od společnosti Nextbike, zaparkovaných ve více než 350 stojanech. Ostravané mohou od března kromě kol využívat i další rychlý a ekologický způsob dopravy – elektrokoloběžky. Společnosti Bolt a Lime jich v Ostravě plánují provozovat až 750. Před několika dny do Ostravy přišla se svou nabídkou e-koloběžek a historicky prvních e-skútrů také ostravská start-up společnost re.volt.

Vysoký počet cyklistů i koloběžkářů s sebou nese i rostoucí počet stížností občanů na nedodržování pravidel silničního provozu, hlavně na jízdu po chodnících a po přechodech. Město Ostrava proto opět spouští informační kampaň, zaměřenou zejména na mladší generaci uživatelů těchto služeb, která apeluje na dodržování základních pravidel.

„Pro jízdu na kole i koloběžce je nejdůležitější obezřetnost, opatrnost a ohled na druhé! I cyklisté a koloběžkáři by se měli chovat v souladu s pravidly silničního provozu, která upravuje příslušný zákon – to znamená, jezdit po cyklostezkách, vyhýbat se jízdě po chodníku a v protisměru, nejezdit po přechodech, dodržovat dopravní značení a nezapomenout, že kola i koloběžky patří při návratu zpět do stojanů,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek.

Kampaň „Dávej Bacha II“, navazuje na předchozí informační akci města na podporu bezpečné jízdy, spolupracuje na ní město Ostrava se společnostmi Nextbike, Bolt, Lime a re.volt. Opět se opírá o „desatero“ jízdy na sdíleném kole a elektrokoloběžce, které bude viditelně umístěno jak v aplikaci, potřebné k zapůjčení kola i koloběžky, tak v podobě nálepky na stojanech i přímo na kolech a elektrokoloběžkách. V červnu se objeví na vybraných stojanech nové plakáty s desaterem, jak se chovat při jízdě.

 

Součástí kampaně je opět vtipné edukativní video s ostravskými herci. Video naleznete na městském YouTube kanálu a také webových stránkách zdravaova.cz.

 

Desatero jízdy na kole a koloběžce – Dávej Bacha!

01 Využívej k jízdě na kole i koloběžce cyklostezky

02 Dávej Bacha na řidiče i chodce

03 Nejezdi po chodníku

04 Nejezdi v protisměru

05 Dodržuj dopravní značení

06 Využívej prostor pro cyklisty i na koloběžce

07 Dávej přednost

08 Nejezdi na přechodech

09 Kolo i koloběžku vracej do stojanu

10 Chovej se ohleduplně

 

Dávej Bacha!Dávej Bacha!Dávej Bacha!Dávej Bacha!


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO