Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Moderní architektura v srdci Ostravy

Publikováno: 21.5.2021

V oblasti Nové Karoliny vyroste do podzimu 2023 nová administrativní budova s výraznou architekturou. Tvůrci budovy, kteří ji nazvali Organica, slibují použití nejmodernějších technologií, stejně jako sadové úpravy v její bezprostřední blízkosti.

Významnou část budovy si po dokončení v roce 2023 pronajme společnost TietoEVRY, mezinárodní poskytovatel IT služeb a jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Organica ale nabídne uživatelům a návštěvníkům mnohem víc. Budovu postaví společnost Contera, která v současné době buduje v ostravském Hrušově průmyslovou zónu.

„Organica se stane součástí nového administrativně-obchodního centra Ostravy, kde již stojí obchodní centrum Fórum Nová Karolina, administrativní budova Nová Karolina Park nebo budovy Trojhalí. Lokalita se nachází v pěším dosahu historického centra, ale také velkých dopravních uzlů, jako je železniční stanice Ostrava střed nebo autobusové nádraží. Troufnu si říci, že lepší místo v Ostravě nenajdete,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

 

Unikátní pracovní prostory

Organica je stavba s šesti nadzemními podlažími, přičemž to poslední bude mít otevřenou terasu se zelení a relaxační zónou, a dvěma podzemními podlažími s parkovištěm a technickým zázemím. Celá budova o hrubé podlažní ploše 26 300 m2 nabídne 23 300 m2 pronajímatelných kancelářských a obchodních prostor, na jednom podlaží je možné poskytnout až 4200 m2 ucelené kancelářské plochy. Ve východní části směrem do náměstí Biskupa Bruna se budou nacházet maloobchodní jednotky, na dalších stranách zázemí pro zaměstnance včetně kolárny a také restaurace s kavárnou.

Přestože výstavba ještě nebyla zahájena, budova je již z více než poloviny pronajatá. Majoritním uživatelem bude společnost TietoEVRY, významný skandinávský dodavatel IT služeb a softwaru s působností po celém světě, který sem přestěhuje svou českou centrálu. Obsadí téměř čtyři podlaží, zbývajících 5 000 m2 kancelářských ploch nabídne Contera dalším klientům.

 

USB přímo v lavičkách

Návrh budovy je dílem studia Schindler Seko Architekti, které je již nyní podepsáno pod celou řadou významných staveb.

Organica je navržena ve velmi vysokém standardu, ale zároveň tak, aby se chovala šetrně k životnímu prostředí. Teplota a kvalita vnitřního vzduchu je kontrolována pomocí čidel a reaguje na koncentraci lidí v daném prostoru. Na parkovišti najdou návštěvníci volné místo pomocí systému chytrého parkování. Samozřejmostí jsou doplňkové zdroje energie, díky nimž bude budova částečně energeticky soběstačná. Objekt bude vybaven nabíjecími stanicemi pro elektromobily, energii pro své telefony nebo tablety mohou návštěvníci získávat díky USB přímo z laviček.

 

Primátor: Organica a oprávněná pozornost

„Dlouhodobě podporujeme privátní investice ve městě a systematické přípravě volných ploch k nabídce investorům věnujeme velkou pozornost. Koncepční rozvoj města, a zvlášť jeho centra, není možný bez úzké spolupráce veřejného a privátního sektoru. Se společností Contera máme dobrou zkušenost z projektu průmyslové zóny v Hrušově, který je aktuálně v realizaci, a oceňujeme její drive. Věřím, že i objekt Organica vzbudí oprávněnou pozornost mezi těmi zájemci o podnikání v Ostravě, kteří požadují atraktivní pracovní prostředí, a také že vhodně architektonicky doplní danou lokalitu,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.


Virtuální 360° vizualizaci projektu Organica si můžete prohlédnout zde:

 

Moderní architektura v srdci OstravyModerní architektura v srdci OstravyModerní architektura v srdci OstravyModerní architektura v srdci OstravyModerní architektura v srdci OstravyModerní architektura v srdci Ostravy


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO