Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Do sedel

Publikováno: 7.5.2021

Druhý ročník komentovaných vyjížděk Do sedel se bude konat od května do října 2021. Kulturně sportovní spolek Elegant připravil deset krásných tras s různými tématy.

Vyjížďky zdarma

A to například Od parku k parku, Od divadla k divadlu, Od katedrály k dřevěnému kostelíku, Od kavárny k vinárně a mnohá další. Na trase bude provázet účastníky moderátor, který vyjížďku doplní poutavým výkladem na několika zastaveních. Každý obdrží brožurku s cennými informacemi doplněnými historickými fotografiemi, jejíž obsahovou část připravuje Ostravské muzeum. Vyjížďky jsou pro účastníky zdarma.

Začíná se v sobotu 23. května a projíždí se různými koloniemi, včetně Jubilejní nebo Jeremenko.

Kompletní informace o trasách, náročnost, mapky, počet km, informace o vstupech a doprovodném programu a registraci na vyjížďky najdete na www.elegantspolek.cz.

Interaktivní mapky k dispozici

V případě špatného počasí nebo nepříznivé pandemické situace budou k dispozici interaktivní mapky vyjížděk s audio nahrávkami k jednotlivým zastavením doplněné o historické fotografie. Účastníci si tak budou moci trasy projet sami, pustit komentář a objevovat historii, přírodu i překrásné příběhy Ostravy.

Za krásami Ostravy 

Projekt vznikl v roce 2020. Kulturně sportovní spolek Elegant ve spolupráci s Ostravským muzeem chtěli operativně nabídnout Ostravanům v prvním roce pandemie Covid 19 prázdninovou volnočasovou aktivitu zaměřenou na širokou veřejnost a děti. 

Cílem projektu je podpořit aktivní životní styl, městská kola a zájem veřejnosti o historii, kulturu a přírodní krásy Ostravy. Současně je kladen důraz na osvětu v oblasti bezpečnosti, seznámení veřejnosti s cyklostezkami a možnostmi cyklodopravy v Ostravě.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Video: https://elegantspolek.cz/2020/12/vyrocni-video-spolku/

Do sedelDo sedelDo sedelDo sedelDo sedelDo sedel


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO