Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

V Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrum

Publikováno: 5.5.2021

 

Špičkové wellness centrum má vyrůst v Dolních Vítkovicích. Zahájení jeho provozu je plánováno na rok 2024.

Za Velkým světem techniky

Centrum vznikne v části areálu za Velkým světem techniky, která je rekultivovaná a dosud nevyužívaná. Vybudují ho společně společnost Vítkovice, která je vlastníkem pozemků a nositelem celého projektu, a Infinit, s.r.o., která podobná centra provozuje i v Praze, Brně a ve Středočeském kraji. Ostravské wellness má být výjimečné. Svou polohou, architekturou i ambiciózním pojetím.

„Chceme společnými silami s Vítkovicemi vybudovat jedinečné wellness centrum s evropským významem. Centrum nabídne nejnovější trendy a s ohledem na genia loci Dolních Vítkovic,“ uvedl Vlastislav Novotný, majitel sítě wellness center Infinit. Moravskoslezskému kraji a všem wellness nadšencům dosud wellness centrum tohoto typu chybí.

Po cyklovýletě z Beskyd

„Rozloha pozemků určených pro wellness a navazující zázemí, jako je parkování, je zhruba 40,4 tisíce metrů čtverečních. Lokalita navazuje na Gong, Malý svět techniky U6, Velký svět techniky a budoucí městskou lávku, která přivede cyklisty i pěší z pravého břehu řeky Ostravice až do Dolních Vítkovic, právě k Velkému světu techniky,“ vysvětlil Rodan Broskevič, předseda představenstva společnosti Vítkovice.

Cyklisté si budou moci po cyklostezce vyjet do Beskyd a cestou zpátky nabrat nové síly ve wellness. Vazba se nabízí i na aktivity Dolních Vítkovic. „Rodiče využijí relaxace ve wellness centru, děti budou s animátory poznávat přírodu, vědu, techniku a nové civilizační vynálezy ve Světě techniky,“ míní Broskevič.

Vítkovice a budoucí provozovatel centra, společnost Infinit už podepsaly smlouvu a připravují studie, vizualizace a projekt. Vítkovice se postarají o to, aby centrum zapadalo do architektury Dolních Vítkovic. Na společnosti Infinit je zapracování know-how špičkového wellness. 

V Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrumV Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrumV Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrumV Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrumV Dolních Vítkovicích vznikne jedinečné wellness centrum


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO