Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Galerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivity

Publikováno: 7.4.2021

Galerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivity

 Virtuální vernisáže, prohlídky, přednášky i tipy lachtana Serafína

On-line aktivity se od loňského roku staly běžnou součástí programové nabídky mnoha českých galerií. Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) již několik měsíců nabízí kromě virtuálních a komentovaných prohlídek také přednášky a každý týden nový tip na tvoření doma, to vše on-line a zdarma. On-line varianty většiny doprovodných programů zůstanou součástí programové nabídky GVUO i po otevření galerií.

 

Rodek a Brožík virtuálně

„Pro veřejnost stále pracujeme v on-line prostoru, který rozšiřujeme o nové aktivity. Na začátku března jsme si například poprvé vyzkoušeli formát on-line vernisáže, jejíž záznam si můžete pustit na YouTube kanálu GVUO. Na webových stránkách jsme nedávno zveřejnili virtuální prohlídky výstav Václava Rodka a Václava Brožíka a v dubnu také odvysíláme jejich komentované prohlídky,“ vyjmenoval Jiří Jůza, ředitel GVUO a doplnil, že ani tento měsíc nebudou chybět pravidelné přednášky o ostravských umělcích od Gabriely Pelikánové a o životě ve středověku od historika Marka Zágory.

Každé úterý jedna kresba

Sociální sítě se v období pandemie staly hlavním komunikačním kanálem GVUO. Galerie svou komunikaci zaměřila především na virtuální prezentaci sbírkového fondu. Například v souvislosti s výstavou kreseb Václava Brožíka každé úterý na Facebooku GVUO představuje jednu z jeho deseti maleb, o které pečuje. Na twitterovém účtu pak prostřednictvím uměleckých děl ze své sbírky připomíná výročí známých výtvarných umělců.

 

Lachtan Serafín každý čtvrtek

Mezi oblíbené on-line aktivity GVUO patří Serafínovy tipy na tvoření, které GVUO zveřejňuje každý čtvrtek na Facebooku. „Serafín je lachtan, jehož plastiku od sochaře Jana Laudy máme na schodišti v Domě umění. Děti, které navštěvovaly naše edukační programy, si lachtana oblíbily a vymyslely mu jméno Serafín. Lachtan se stal symbolem našeho edukačního oddělení a zároveň průvodcem dětí po sbírce GVUO,“ vysvětlila, Hedvika Dalecká, autorka Serafínových ilustrací a lektorka GVUO, a dodala, že inspiraci z nich čerpají i paní učitelky v rámci distanční výuky ve školách a výtvarných kroužcích.

GVUO se věnuje také edukačním aktivitám, například přípravou výukových materiálů pro pedagogy. „Nově na našem webu v sekci Dokumenty nabízíme také Studijní materiály nejen pro pedagogy, které se vztahují k uměleckým slohům, směrům a aktuálním výstavám. Doplněny jsou o náměty do výuky ve formě otázek a tvořivých úkolů. Materiály mohou sloužit při výuce, ale je možno s nimi pracovat i ve výstavách, jakmile to bude možné,“ doplnila Jana Sedláková, lektorka GVUO.

 

 

Galerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivityGalerie výtvarného umění stále nabízí on-line aktivity


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO