Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

CZ
EN PL DE

Aktuality

Martin Cihlář ve vitrínách Ostravice-Textilie

Publikováno: 28.3.2021

Galerie IN VITRO ve vitrínách Ostravice-Textilie na náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy představuje od 25. března tvorbu Martina Cihláře, jednoho z absolventů Střední umělecké školy Ostrava. Výstava je součástí oslav letošního třicátého výročí existence této umělecké školy.

 

Martin Cihlář studoval na SUŠ Ostrava grafický design a klasickou grafikou a jejími přesahy se zabýval i u grafika Eduarda Ovčáčka na Fakultě umění Ostravské univerzity, kterou úspěšně dokončil před deseti lety.

 

„Rozsahem dosud ne příliš obsáhlé dílo, které autor prezentuje spíše sporadicky, lze charakterizovat jeho vztahem k tradičním žánrům, jako jsou zátiší či krajiny,“ říká o Cihlářově tvorbě kurátor výstavy a zároveň ředitel střední umělecké školy Martin Mikolášek.

 

Výstava obsahuje 13 pláten představujících většinou potemnělé krajiny. „Cihlářovy krajiny jsou protkány citelnou nejistotou a neurčitostí. Potemněle ztišené barevné ladění v nich navozuje až jakousi pseudoromantickou atmosféru soumraku, v němž s ubývajícím světlem a s narůstajícím množstvím odlesků a odrazů (plexisklo) klesá jistota z viděného a vzrůstá prostor pro uvolněné spekulace,“ uvádí kurátor Mikolášek.

 

Výstavu ve venkovní galerii IN VITRO pořádá spolek Fiducia a Galerie Dole ve spolupráci se Střední uměleckou školou Ostrava. 

 

Součástí výstavy je také kurátorské video, které bude k zhlédnutí na webu klubu Fiducia a na stránce vzdělávací televize LucernaTV od 6. dubna 2021.

 

Kvůli panujícím protiepidemickým opatřením jsou vitríny Ostravice-Textilie jedním z mála míst ve městě, kde lze zhlédnout výstavu výtvarného umění. Obdobným místem je Galerie Dukla v Porubě v pasáži bývalého kina.

 

Výstava potrvá do 14. května 2021.

Martin Cihlář ve vitrínách Ostravice-TextilieMartin Cihlář ve vitrínách Ostravice-TextilieMartin Cihlář ve vitrínách Ostravice-TextilieMartin Cihlář ve vitrínách Ostravice-TextilieMartin Cihlář ve vitrínách Ostravice-TextilieMartin Cihlář ve vitrínách Ostravice-Textilie


Zpět na aktuality

Turistická informační centra OSTRAVAINFO!!!

Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka Jih

INFO JIH!!!

Horní 1664/63a

70030 Ostrava - Jih

Tourist Information Offices OSTRAVAINFO