Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Vánoční výzdoba před Novou radnicí

Publikováno: 26.11.2019

Prokešovo náměstí před Novou radnicí ozdobí tři kilometry světelných řetězů a 26 tisíc diod.

 

Sváteční výzdoba a vánoční strom se na Prokešově náměstí rozzáří v sobotu 30. listopadu v 18 hodin. Společným zacinkáním na zvonky ji rozsvítí návštěvníci s ostravským primátorem Tomášem Macurou. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který u radnice začne již v 16 hodin. Největším lákadlem bude dechberoucí andělská provazochodecká show ve výšce 30 metrů nad hlavami návštěvníků. Zvonky si zájemci vyzvednou ve stánku s Ježíškovou poštou.

 

Program od 16 hodin

 

Rodiče s dětmi se mohou zúčastnit kreativních dílniček nebo se pobavit při divadelním pohádkovém představení. Také v letošním roce bude v provozu přímo na náměstí Ježíškova pošta, ve které děti mohou poslat svá přání formou korespondenčního lístku do Božího daru. Ofrankovaný korespondenční lístek pro Ježíškovu poštu dostane každé dítě jako malý dárek a k tomu sladkou čokoládovou odměnu. Andělé na chůdách budou rozdávat dětem kouzelná andělská peříčka. Celou atmosféru dokreslí zpěv vánočních koled. Na náměstí si ve stáncích mohou návštěvníci zakoupit vánoční výrobky z chráněných dílen a posilnit se u stánků s horkou čokoládou, punčem, kávou a drobným občerstvením.

 

 

Vánoční strom? Deset metrů!

 

Dominantou náměstí bude umělý, deset metrů vysoký vánoční strom se světelnou výzdobou a dekorací a na špici s výraznou ozdobou ve tvaru hvězdy.  Kolem stromu bude ozdobná ohrádka, která bude omezovat přímý fyzický kontakt a bude tak strom alespoň částečně chránit před vandaly.
Umělý strom využívá město již od roku 2007. Do té doby býval menší živý stromek na balkóně radnice. Ovšem nazdobený strom je hlavním symbolem Vánoc, takže větší exemplář před monumentální radnicí je příhodnější. Město se zároveň chová ekologicky a nechce, aby kvůli výzdobě musel někde padnout vzrostlý jehličnan.

 

Výzdobu vybrali obyvatelé města

 

Další výzdoba se bude instalovat na hlavní průčelí budovy radnice včetně zábradlí balkónu, čela atiky, nadstřešení pravého a levého vchodu a ochozu paty věže, a dále bude umístěna na šesti stožárech veřejného osvětlení a na deseti stromech.

 

Výzdobu opět po dvou letech vybrali hlasováním na internetu obyvatelé města z devíti anonymních návrhů. Z celkových 4251 hlasů získal vítězný návrh firmy Blachere-Illumination CZ ze Zlína celkem 1588 hlasů, to je o 238 více, než měla firma na druhém místě. Do hlasování se zapojuje stále více lidí, v minulé anketě dali návrhům 3301 hlasů.

Vánoční výzdoba před Novou radnicíVánoční výzdoba před Novou radnicíVánoční výzdoba před Novou radnicíVánoční výzdoba před Novou radnicí


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava