Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Meat Design Ostava

Publikováno: 31.10.2019

Meat Design, největší přehlídka designu nábytku a užitého umění v Moravskoslezském kraji, se koná ve dnech 22. – 24. listopadu v Dolní oblasti Vítkovice (především v prostorách Hlubiny a Gongu). Letos se uskuteční již pátý ročník této akce.

Program třídenní přehlídky pořadatelé obohatí o setkání se špičkovými designéry z Česka i zahraničí a Meat Design se rozroste o nové sekce. Návštěvníci si budou moci vyslechnout praktické rady odborníků v oblasti bydlení, a to v prostorách haly Gong (v zóně s názvem Meat Home and Inspiration).

Životní styl Japonců

Vůbec poprvé se příchozí budou moci na Meat Design seznámit s životním stylem Japonců. Tokyo Stage nabídne nejen „život a bydlení po Japonsku“, ale zájemci se tu stanou aktivními účastníky čajových obřadů, poskládají si tradiční origami nebo se potkají s designéry z Japonska i odborníky českého původu, kteří tam žijí.

V sekci Design Market bude možné nakoupit originální doplňky do bytu, ale i šperky nebo módu, zóna Meat Art bude zaměřena na náročnější klientelu, která je ochotna investovat do jedinečného a špičkového interiérového designu.

Na webu přehlídky pořadatelé začátkem listopadu zveřejní jednotlivé sekce i vystavovatele a osobnosti, s nimiž se veřejnost bude moci potkat a podebatovat. Přijedou například Jiří Pelcl – renomovaný architekt, designér veřejných i soukromých interiérů a doplňků pro ně, designérský tým sklárny Lasvit, architekt Kamil Mrva, grafici Studia Najbrt, designér porcelánu a keramiky Roman Šedina (značka Limited) a další.

MAPPA i gastrozóna

Město Ostrava jako jeden z partnerů představí ateliér MAPPA, projekt koncertní haly a plány na kultivaci veřejného prostoru.

Program je koncipován tak, aby si přišli na své všichni členové rodiny. Samozřejmostí je i gastrozóna s nabídkou originálních pokrmů.

Více na www.meatdesign.cz

Meat Design OstavaMeat Design OstavaMeat Design OstavaMeat Design Ostava


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Infocentrum Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Infocentrum Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Infocentrum Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Infocentrum Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Infocentrum Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Infocentrum Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava