Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Komorní scéna Aréna v nové sezóně

Publikováno: 11.7.2019

Komorní scéna Aréna zahájila prodej předplatného na sezónu 2019/2020. Na rozdíl od let předcházejících, dochází k zásadní změně v organizaci hlediště a diváci si tak poprvé mohou koupit vstupenky na jimi vybraná místa.

 

Zlatý osel i Kočka v oreganu

 

Prvním titulem, který divadlo uvede, bude dramatizace jediného zcela zachovaného starověkého románu Zlatý osel, který vznikl ve 2. století. Zlatý osel líčí neuvěřitelné příhody zámožného mladíka Lucia, který se díky své touze po rozmarných dobrodružstvích proměnil v osla. Autorem je platónský filozof Lucius Apuleius, autorem dramatizace je Jiří Pokorný, který hru bude také režírovat. Naposledy v Aréně zazářil při režii hry Zabiják Joe, která se řadí k nejúspěšnějším titulům divadla.

 

Následovat bude komedie Kočka v oreganu z pera současného britského dramatika Torbena Bettse. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Ty ve hře zastupují jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, kteří však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné. V režii Petra Svojtky se diváci mohou těšit na chytrou konverzační komedii, která dokáže sdělit i leccos podstatného o světě, ve kterém žijeme.

 

Dostojevský i Beckett

 

Jako třetí titul divadlo uvede jeden z nejslavnějších příběhů evropské literatury v dramatizaci předního světového filmového režiséra. Dostojevského Zločin a trest přepsal Andrzej Wajda do podoby komorní divadelní hry.  Raskolnikov, který je z finančních důvodů donucen přerušit studium práv na univerzitě, si v jednom ze svých melancholických stavů, kdy ve svém nuzném bytě přemýšlí o nespravedlnosti světa, vytvoří teorii o jakémsi „právu na zločin“. To znamená, že lidé „výjimeční“ by mohli v zájmu společnosti beztrestně páchat zločiny. Herci se předvedou v režii André Hűbnera-Ochodla, jehož inscenace se pravidelně objevují v repertoáru Arény (Jubileum, Šťastné dny, Bílý muž a Rudá tvář, Divadelník).

 

Sezónu uzavře Konec hry Samuela Becketta. Toto v pořadí druhé Beckettovo drama (tím prvním bylo neméně slavné Čekání na Godota) při své premiéře v roce 1957 silně otřáslo tradičním divadlem, ale dnes je již klasickou součástí světového repertoáru. Beckett vytvořil postapokalyptický obraz dožívání posledních lidí v pustině zdevastovaného světa. Co lidského má ještě hodnotu, co má smysl udržovat, když prožíváme poslední dny lidstva bez naděje na budoucnost? Na tyto zásadní otázky se pokusí nalézt odpověď inscenace uměleckého šéfa Arény Ivana Krejčího.

 

 

Čtyři typy předplatného

Předplatné lze zakoupit ve čtyřech typech: P – premiérové předplatné (čtyři premiéry), A – to nejlepší (nejnavštěvovanější tituly), B – novinky (nejčerstvější novinky z nabídky), N – novoroční předplatné (od ledna do června 2020, ideální jako dárek).

 

Předplatné lze zakoupit online nawebových stránkách, na pokladně divadla a také v Infocentrech na pobočkách OSTRAVAINFO!!! (Elektra a Nová Karolina).

 

 

WEB: www.divadloarena.cz

FB: https://www.facebook.com/arenaostrava/

IG: https://www.instagram.com/komorniscenaarena/

 

Komorní scéna Aréna v nové sezóněKomorní scéna Aréna v nové sezóněKomorní scéna Aréna v nové sezóně


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava