Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Letošní Festival v ulicích: 28. a 29. června

Publikováno: 8.6.2019

Masarykovo náměstí, Havlíčkovo nábřeží, Černá louka nebo Slezskoostravský hrad. Tam všude se mezi 28. a 29. červnem usídlí Festival v ulicích. Vstupné, jak již je na této akci zvykem, bude zcela zdarma.

 

Organizátoři z týmu Colours of Ostrava letos slibují pestrou a exotickou kulturu Indie. Tu doplní i domácí interpreti jako Michal Hrůza, Voxel nebo ostravští Nedivoč či Hladnov Rock Choir. „Centrum Ostravy se zaplní hudbou, tancem, filmy, workshopy, stánky, sportovními aktivitami a dalším programem,“ uvádí ředitelka festivalu Petra Hradilová.

 

Vůbec poprvé v Evropě právě v Ostravě vystoupí indičtí bojoví akrobatičtí tanečníci Raibenshe, návštěvníci uvidí Kathakali – tanec v maskách, uslyší indický hip hop ze slamů, vyzkouší si tradiční tanec z oblasti Kathak, moderní Bollywood nebo budou moci ochutnat indická jídla.

 

Na hlavní scéně ArcelorMittal stage, která se letos vrátí přímo na Masarykovo náměstí, dále zahrají nejen čeští hudebníci Michal Hrůza nebo Voxel, ale také zahraniční kapely – San Salvador z Francie, Oreada z Polska či Balkansambel ze Slovenska.

 

Bohatý program bude po oba dny probíhat také na Černé louce a Slezskoostravském hradě. Na hradě například čeká na návštěvníky speciální interaktivní hra, kdy se budou moci vcítit do historických postav.

 

„Jde o vítané oživení, chceme u řeky Ostravice vybudovat jakousi ostravskou náplavku a Festival v ulicích je jednou z akcí, která tuto myšlenku naplňuje,“ říká o festivalu ostravský primátor Tomáš Macura.

 

Na návštěvníky čekají v centru Ostravy čekají také sportovní soutěže, Design zóna, gastronomické pochoutky z celého světa, ozvěny mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv, večerní projekce hudebních videoklipů či zajímavých studentských filmů, prohlídky Ostravy s lidmi bez domova Pragulic Ostrava, 4. ukrajinský festival, prezentace VŠB–TUO či neziskových projektů Hledáme rodiče a Rozkoš bez rizika (testování HIV). Budou moci také zajít do zón statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

 

Více informací na www.festivalvulicich.cz.

Letošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. červnaLetošní Festival v ulicích: 28. a 29. června


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava