Ostravainfo!!! Oficiální průvodce ostravou

Aktuality

Světoví jazzmani míří nejenom na hrad

Publikováno: 3.6.2019

Slezskoostravský hrad, klub Dock u řeky Ostravice, ale také Domov pro seniory Kamenec. Tam všude zazní od 3. do 7. června špičkový jazz v rámci festivalu Jazz Open Ostrava.

 

Hlavní organizátorem festivalu je známý ostravský jazzman Boris Urbánek, festival se letos v Ostravě koná již počtrnácté. „Jazz Open Ostrava je jednou z nejdůležitějších kulturních akcí ve městě. Již řadu let představuje jazz v mnoha jeho rozmanitých podobách,“ říká Urbánek o festivalu.

 

Největšími hvězdami se letos stanou američtí Yellowjackets, kteří patří ve svém oboru k absolutní světové špičce. Ti vystoupí 7. června na Slezskoostravském hradě. Další velkým jménem je například mladý Francouz Charles Pasi, zpěvák a hráč na foukací harmoniku, který na hradě zahraje i se svojí skupinou rovněž 7. června.

 

Specialitou festivalu jsou koncerty označené jako Jazz Junior a Jazz for Seniors. Zatímco v rámci Jazz Junior zahrají mladí jazzmani 5. června v klubu Dock, o den později, 6. června, vystoupí Boris Urbánek spolu se zpěvačkou Markétou Komarovou  ve venkovních prostorách Domu pro seniory na Kamenci. Obdobný koncert se v domově konal již loni. „Po loňském velkém úspěchu i letos přivážíme jazz našim seniorům. Máme připraven program složený z jazzových evergreenů a filmových šlágrů,“ uvádí Boris Urbánek.

 

Přesný program na: www.jazzopen.cz

Světoví jazzmani míří nejenom na hradSvětoví jazzmani míří nejenom na hradSvětoví jazzmani míří nejenom na hradSvětoví jazzmani míří nejenom na hradSvětoví jazzmani míří nejenom na hrad


Zpět na aktuality

Ostravou s průvodci

Připravili jsme pro Vás nabídku procházek po Ostravě i výletů do okolí.

zobrazit prohlídky Tématické prohlídky s průvodci

Vyhlídková věž

Vyhlídková věž je nejvyšší radniční věží
u nás.

zobrazit informace Vyhlídková věž
Pobočka Elektra

Pobočka Elektra

Jurečkova 1935/12

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Věž

Pobočka Věž

Prokešovo náměstí 1803/8

Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Přívoz

Pobočka Přívoz

Nádražní 164/215

702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Pobočka Svinov

Pobočka Svinov

Peterkova 1152/14

721 00 Ostrava Svinov

Pobočka letiště

Pobočka Letiště

Příletová hala Letiště Leoše Janáčka

Mošnov 401, Mošnov, 742 51

Pobočka Karolina

Pobočka Karolina

Jantarová 3344/4

702 00 Moravská Ostrava